Wikibiopedia

 

Rayssa Leal

Jhulia Rayssa Mendes Leal zwana Fadinha (urodzona 4 stycznia 2008 roku w Imperatriz) - brazylijska skateboarderka.

Leal, wraz z Letícią Bufoni e Silva i Pâmelą Rosa, utworzyła brazylijską drużynę kobiet w skateboardingu na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio w lipcu 2021 roku. W wieku 13 lat i siedmiu miesięcy jest najmłodszą brazylijską olimpijką w historii. Srebrny medal zdobyła w konkursie olimpijskim 26 lipca 2021 roku.

Biografia

Leal urodził się 4 stycznia 2008 roku w Imperatriz, stan Maranhão, Brazylia. Zaczęła jeździć na deskorolce w wieku sześciu lat po otrzymaniu deskorolki jako prezentu urodzinowego. W wieku siedmiu lat zaczęła zamieszczać filmy ze swoimi sztuczkami w mediach społecznościowych. W jednym z filmików jeździła na łyżwach w kostiumie wróżki, co przyniosło jej przydomek “Fadinha do Skate” (w przybliżeniu “mała wróżka skateboardingu”).

Kariera

Olimpiada

Zdobyła srebrny medal za Momiji Nishiya na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, które zostały przełożone na 2021 rok z powodu pandemii COVID-19. Tym samym została najmłodszą brazylijską olimpijką w historii, dołączając do Funa Nakayamy i Momiji Nishiya, tworząc najmłodsze podium w historii olimpiady (42 lata).

Street League Skateboarding

Mistrzostwa Świata SLS

Zajęła drugie miejsce za Pamelą Rosą na Mistrzostwach Świata w São Paulo we wrześniu 2019 roku.Zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Rzymie na przełomie maja i czerwca 2021 roku.

SLS Supercrown

Zajęła 2 miejsce w SLS Supercrown 2021.

World Tour

W maju 2019 roku w Londynie zajęła trzecie miejsce. Swoje pierwsze zwycięstwo w World Tour Street League Skateboarding zdobyła w lipcu 2019 roku w Los Angeles w wieku jedenastu lat. W 2021 roku ponownie zdobyła złoto w SLS Lake Havasu i w SLS Salt Lake City. W 2022 roku zdobyła złoto w SLS Seattle i SLS Jacksonville.

X-Games

W 2022 roku po raz pierwszy wystartowała na X-Games w Chibie i od razu sięgnęła po swój pierwszy złoty medal w zawodach.

Dew Tour

Zajęła 2 miejsce podczas Dew Tour w Des Moines w 2021 roku.

Zapisy

w wieku 13 lat najmłodsza uczestniczka olimpiady w Brazylii

obok Momiji Nishiya (13) i Funa Nakayama (13) część najmłodszego podium w historii olimpiady (42 lata)

Sponsorzy

Leal jest wielokrotnie sponsorowany, między innymi przez:

Monster Energy

Nike SB

April Skateboards

Bones Bearings

Kościane koła

Mob Grip

Niezależne ciężarówki

Banco de Brasil

Pokrewne

Lucimar Aparecida de Moura

Geisa Aparecida Coutinho

Adriana Aparecida da Silva

Elisângela Adriano

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności