Wikibiopedia

 

Isabela Souza

Isabela Souza (ur. 14 stycznia 1998 r. Belo Horizonte, Minas Gerais, Brazylia) - brazylijska aktorka, piosenkarka, autorka tekstów i modelka, znana z portretów Bridy w Juacas (2017-2019) i Beatriz Urquiza w argentyńskiej telenoweli Disneya BIA.

Życie i kariera

Isabela Soares de Souza Marques urodziła się 14 stycznia 1998 roku w Belo Horizonte,. W wieku 10 lat Souza przeprowadziła się z rodziną do Rio de Janeiro i rozpoczęła szkolenie artystyczne w Centro de Capacitação Profissional em Artes Cênicas.Jej pierwsze profesjonalne doświadczenie jako aktorki przyszło w 2014 roku, po zagraniu w sztuce Endless Summer. Rok później została wybrana w przesłuchaniu do zagrania “Bridy” w Juacas, oryginalnym serialu na Disney Channel Brazil, dla którego przeniosła się do Florianópolis, aby wziąć lekcje surfingu i uczestniczyć w kręceniu serialu.

W 2018 roku zaśpiewała piosenkę “Minha Vez” na ścieżkę dźwiękową serialu animowanego Elena Von Ávalor.W maju 2018 roku została wybrana do zagrania “Bia Urquiza”, głównej postaci Bia, wraz ze swoim współgwiazdorem, hiszpańskim aktorem Julio Peña, który gra “Manuel Gutierrez”, trzeciej oryginalnej produkcji Disney Channel Latin America, dla której przeprowadziła się do Buenos Aires w Argentynie i nauczyła się hiszpańskiego, aby zagrać tę rolę.

W 2019 roku została zaproszona do udziału w latynoamerykańskiej i brazylijskiej ścieżce dźwiękowej filmu Aladdin, gdzie zaśpiewała “Callar” i “Ninguem me cala”, wersje piosenki “Speechless” w języku hiszpańskim i portugalskim.

Filmografia

2017-2019 w Juancas as Brida.

2019 w BIA jako Beatriz “Bia” Urquiza.

2021 w Bia: Un mundo al revés as Beatriz “Bia” Urquiza.

Pokrewne

Monika Gruber

Julia Engelmann

Michaela May

Eva Bay

Angelika Milster

Barbara Nüsse

Carolina Dieckmann

Cintia Dicker

Deborah Secco

Derval de Faria

Fernanda Andrade

Florinda Bolkan

Giovanna Grigio

Juliana Paes

Larissa Manoela

Norma Blum

Tainá Müller

Ananya Panday

Huma Qureshi

Priyanka Bose

Andrea de Alba

Angélica María

Irma Serrano

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności