Wikibiopedia

 

Ramzi Abid

Szablon: Infobox Hokejista/typ pliku

Ramzi Abid (ur. 15 marca 1980 w Montréal) - kanadyjski hokejista, który w latach 1996-2014 zagrał w prawie 330 meczach American Hockey League (AHL) na pozycji lewego napastnika. Ponadto Abid ukończyła 70 kolejnych partii dla Phoenix Coyotes, Pittsburgh Penguins, Atlanta Thrashers oraz Nashville Predators w National Hockey League (NHL) i była aktywna w pięciu sezonach meczowych w przestrzeni niemieckojęzycznej.

Kariera

Abid, którego ojciec pochodzi z Tunezji i jest matką pochodzenia szkockiego, rozpoczął karierę latem 1996 roku w Ligue de hokeje junior majeur du Québec (LHJMQ) w Saguenéens de Chicoutimi i wraz z zespołem zdobył Puchar Memorial. NHL Entry Draft 1998 został wybrany przez Colorado Avalanche z National Hockey League (NHL) w drugiej rundzie. Wybrane miejsce. Następnie przeniósł się w LHJMQ do Titan d.Acadie-Bathurst, z którym ponownie grał w Memorial Cup. A także w swojej trzeciej stacji w francusko-kanadyjskiej lidze juniorów w Halifax Mooseheads osiągnął prestiżowy turniej. Nawet jeśli w trzecim finale był topscorem, który wygrał Ed Chynoweth Trophy, nie mógł wygrać Puchar nawet w trzecim meczu. Ponieważ Colorado Avalanche nie podpisał umowy przez okres dwóch lat, został ponownie draftowany przez NHL Entry Draft 2000. Tym razem Phoenix Coyotes wybiorą go w trzeciej rundzie na 85. Wyłącz to.

W następnym sezonie rozpoczął grę w American Hockey League (AHL) w drużynie Coyotes, Springfield Falcons. Jednakże długa rana w nogę go odwróciła. W sezonie 2002/03 ponownie grał w Springfield w klubie Phoenix Coyotes. Pod koniec sezonu wraz z Danem Fochtem i Guillaume Lefebvre został przekazany do Pittsburgh Penguins w zamian za Jana Hrdinę i Françoisa Lerouxa. Przełom w NHL nie powiódł się ponownie z powodu urazu kolana, który przegapił większość sezonu. W sezonie 2004/2005 kanadyjczyk zagrał w klubie AHL w klubie Wilkes-Barre/Scranton Penguins. W sierpniu 2005 roku Atlanta Thrashers zobowiązali go do działania jako agent Free. Grał jednak tylko sześć meczy dla Atlanty i był aktywny w większości sezonu dla Chicago Wolves w AHL. Następną próbę rozpoczął w sezonie 2006/07 w Nashville Predators, do którego trafił również jako agent Free. Po raz kolejny Abid w AHL odnalazł się w Milwaukee Admirale.

W latach 2007-2009 zawodnik SC Bern stał na lodzie w szwajcarskiej National League A (NLA), zanim przeniósł się latem 2009 roku na traktor HK Cheljabinsk do ligi kontynentalnej Hockey-Liga (KHL). W tym samym czasie w Szwajcarii ukończył dwie partie rapperswil-Jona Lakers, a w 2007 roku wraz z zespołem Canada wygrał tradycyjną Puchar Spengler. Po 33 imprezach KHL dla Czelabińsk jego kontrakt został rozwiązany w styczniu 2010 roku, a Abid przeniósł się do Rögle BK na szwedzkie elity. Po sezonie gry w Skandynawii, w latach 2010-2012 zajął miejsce w EC Red Bull Salzburgu, gdzie w 2011 roku wygrał zarówno mistrzostwa Austrii, jak i trofeum europejskie. Następnie ofensywny gracz przeniósł się do Finlandii na JYP Jyväskylä. W grudniu 2013 r. grupa Grizzly Adams Wolfsburg z niemieckiej ligi hokeja na lodzie (DEL) podjęła zobowiązanie Abida do przeprowadzenia serii ran. Dostał kontrakt w Wolfsburgu do końca sezonu i zakończył swoją aktywną karierę po okresie gry w wieku 34 lat.

Statystyki kariery

(Legenda statystyki gracza: Sp lub GP = ukończone gry; T lub G = wygrane bramki; V lub A = wygrane asysty; Pkt lub Pts = uzyskane punkty; SM lub PIM = otrzymane minuty kary; +/ - = plus/minus bilans; PP = uzyskane bramki nadpłat; SH = uzyskane bramki nadliczbowe; GW = uzyskane ligtore; 1 play-down/relegation; kursywa: niepełne statystyki)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności