Wikibiopedia

 

Paweł Linka

Paweł Linka (ur. 26 czerwca 1986 w Poznaniu) - polski były bramkarz piłkarski.

Kariera

Linka rozpoczął karierę w młodzieżowej drużynie TPS Winogrady. Swój pierwszy profesjonalny występ zaliczył w 2003 roku. Był związany kontraktem z Amicą Wronki do 2004 roku i zaliczył dwa pierwsze występy w najwyższej polskiej lidze. W 2004 roku krótko grał w Promieniu Żary, po czym wrócił do Amiki Wronki.

Lech Poznań podpisał z nim kontrakt w 2006 roku. Linka zadebiutował również na arenie międzynarodowej w barwach Lecha. Bramkarz zagrał w meczu Pucharu Anglii w sezonie 2006/07 (1. runda) przeciwko reprezentacji Mołdawii FC Tiraspol, przegranym 1:0 w pierwszym meczu 1 lipca 2006 roku.

Po zaledwie roku spędzonym w Poznaniu, bramkarz został wypożyczony do Odry Wodzisław. Po zaledwie jednym występie dla Odry wrócił do Poznania i był tam tylko drugim rezerwowym bramkarzem. Od stycznia do czerwca 2009 roku grał w Grecji dla Skody Xanthi, po czym wrócił do ojczyzny do Podbeskidzia Bielsko-Biała jako rezerwowy bramkarz Richarda Zajaca. Do lata 2011 roku zaliczył tam tylko jeden występ. Następnie przez sześć miesięcy pozostawał bez klubu, po czym na początku 2012 roku dołączył do GKS Dopiewo. Tam zakończył karierę w 2013 roku.

Linka dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Polski U-21.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności