Wikibiopedia

 

Magdalena Brzeska

Magdalena Brzeska (ur. 14 maja 1978 r. w Gdyni, Polska) jest byłą niemiecką gimnastyczką rytmiczną polskiego pochodzenia. Jest 26-krotną mistrzynią Niemiec w gimnastyce artystycznej.

Kariera sportowa

Brzeska rozpoczęła treningi w TSV Schmiden w 1990 roku. Pozostała tam przez sześć lat, zdobywając wszystkie tytuły mistrzowskie, a także biorąc udział w mistrzostwach Europy i świata. W 1992 roku zakwalifikowałaby się na Igrzyska Olimpijskie, ale nie mogła wziąć w nich udziału, ponieważ nie miała jeszcze wtedy niemieckiego obywatelstwa. Jej najważniejszym wydarzeniem sportowym był udział w Igrzyskach Olimpijskich 1996 w Atlancie/USA. Następnie dołączyła do TV Wattenscheid 01, gdzie trenowała przez kolejne dwa lata. Do 1996 roku trenowała ją Kristina Georgiew, od 1996 roku jej trenerką w Wattenscheid była Livia Medilanski. 21 lutego 1998 r. ogłosiła zakończenie kariery sportowej w programie ZDF "das aktuelle sportstudio".

Inne działania

Magdalena Brzeska jest stałym gościem występów estradowych, programów telewizyjnych i branży rozrywkowej. Oprócz mniejszych występów, takich jak w programie Quizfire, wzięła udział w programie Pro7 Stars auf Eis w 2006 roku. Jej partnerem był zawodowy łyżwiarz figurowy Norman Jeschke. W dniu 1 września 2006 r. pojawiła się w programie ZDF "Das große Prominenten-Turnen mit Johannes B. Kerner" jako trener uczestniczących celebrytów.

Na początku 2006 roku założyła "szkołę talentów Magdaleny Brzeskiej" dla młodych gimnastyczek w swoim macierzystym klubie TSV Schmiden.

W sezonie 2007/2008 otrzymała główną rolę w Holiday on Ice, w którym występowała bez łyżew.

W 2008 roku, Europejskim Roku Dialogu Międzykulturowego, Magdalena Brzeska była zaangażowana jako ambasador w Niemczech. Celem kampanii Komisji Europejskiej było informowanie ludzi we wszystkich 27 krajach UE o korzyściach płynących z różnorodności i zachęcanie ich do angażowania się w dialog międzykulturowy, a od marca 2009 r. ma kontrakt reklamowy z firmą odzieżową Wissmach z siedzibą w Göppingen.

W lipcu 2010 r. Brzeska wzięła udział w reality show Solitary. Program opuściła jednak dobrowolnie po 40 godzinach.

Jej nagie zdjęcia zostały opublikowane w numerze 09/2011 magazynu Playboy.

Magdalena Brzeska wzięła udział w piątym sezonie tanecznego show RTL Let's Dance w 2012 roku. Wraz ze swoim profesjonalnym partnerem tanecznym Erichem Klannem została początkowo wyeliminowana w czwartej rundzie z powodu braku zgłoszeń od widzów, ale ponownie weszła do piątej rundy z powodu wycofania się Gitte Hænning i została zwyciężczynią przed Rebeccą Mir.

W lipcu 2013 roku Brzeska wzięła udział w programie na żywo RTL Die Pool Champions - Promis unter Wasser, w którym pokonała Massimo Sinató w finale i wygrała.

Od września 2013 r. jest kierownikiem centrum gimnastyki artystycznej w TSG Söflingen, gdzie uczy dzieci jako główny trener, a w listopadzie 2016 r. wzięła udział w tanecznym show ProSieben Deutschland tanzt ze swoją córką Noemi Peschel.

W 2021 roku Brzeska była uczestniczką reality show Die Alm.

Życie prywatne

Brzeska wyszła za mąż za piłkarza Petera Peschela w 2001 roku, z którym ma dwie córki (Caprice * 2000, Noemi * 2001). Rozstała się z nim w 2002 roku. W grudniu 2009 roku poślubiła agenta nieruchomości Sebastiana Sabołocką, również polskiego pochodzenia, z którym rozwiodła się w 2012 roku.Magdalena Brzeska mieszkała w Stuttgarcie do 2009 roku. Po roku spędzonym w Marbelli podczas drugiego małżeństwa, od końca 2010 r. do 2013 r. mieszkała w Monachium, a następnie przeniosła się do Ulm.

Różne

Brzeska wzięła udział w trzecim sezonie programu konkursowego Ewige Helden w 2018 roku.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności