Wikibiopedia

Maxi Garden

Maxi & Chris Garden, a właściwie Meike (* 29 czerwca 1974 w Hanau) i Chris (* 29 grudnia 1950 w Zellhausen) Gärtner, to niemiecki duet wokalny składający się z matki i córki.

Kariera

Duet po raz pierwszy zwrócił na siebie uwagę w 1987 r., kiedy zajął drugie miejsce w niemieckich eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji z piosenką Frieden für die Teddybär’n (Pokój dla misiów). W 1988 r. wygrali niemieckie eliminacje i reprezentowali Niemcy z piosenką Lied für einen Freund (Piosenka dla przyjaciela), wyprodukowaną przez Ralpha Siegela, na Konkursie Piosenki Eurowizji 1988 w Dublinie, gdzie zajęli 14. miejsce. Następnie wystąpił w kilku międzynarodowych i krajowych programach telewizyjnych.

W 2002 r. to Meike Garden ponownie wysunęła się na pierwszy plan pod względem muzycznym. Po ukończeniu szkoły średniej i zdobyciu wykształcenia jako malarka artystyczna i muralistka przez dwa lata studiowała edukację artystyczną i muzyczną na Uniwersytecie Sztuki w Berlinie. Po studiach odnosiła sukcesy jako wykonawczyni musicali w różnych produkcjach w Niemczech i Austrii, m.in. w musicalu Rainharda Fendricha “Wake Up” (Vereinigte Bühnen Wien). We współpracy z berlińską formacją Die Damenkapelle udowodniła również swój talent komediowy w rewii lat dwudziestych “Vorsicht: Weiblich!”. Jako członkini tria Aschenputtel z niemieckojęzycznym rockowo-popowym utworem Ich kann dich heilen osiągnęła pierwszą dziesiątkę list przebojów w Austrii.

Obecnie Meike Garden koncertuje głównie w Niemczech jako artystka solowa, wykonując chansons, musicale i własne piosenki. Pracuje jako nauczycielka w szkole muzycznej w Moguncji oraz w szkole muzycznej w Rodgau.

Dyskografia

Albumy

1988: Piosenka dla przyjaciela

2009: W poszukiwaniu własnych marzeń (Meike Garden)

2013: Meike Garden śpiewa własne i międzynarodowe piosenki solo na fortepianie

2015: Dni Perły (Ogród Meike)

2017: Jak mi się podoba (Meike Garden)

Pojedyncze

1986: Moje miasto

1987: Pokój dla misiów

1987: Chłopcy są głupi

1988: Piosenka dla przyjaciela

1988: Piosenka dla przyjaciela / Chant pour un ami

1989: I Like Otto (solowy singiel Maxi Garden)

1994: Neue Wege (singiel powracający)

2005: Mogę cię uzdrowić (Ogród Meike)

2005: Magiczna kraina (Ogród Meike)

Pokrewne

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności