Wikibiopedia

 

Amauri da Silva

Amauri da Silva (* 6 marca 1942 w Marília; † maj 2020 w São Paulo), znany również w niektórych źródłach jako Amaury da Silva, był brazylijskim piłkarzem występującym na pozycji napastnika.

Życie

Amauri da Silva edukację piłkarską odebrał w swoim rodzinnym klubie Associação Atlética Marília. Profesjonalną karierę rozpoczął w EC São Bento, klubie mającym siedzibę również w jego rodzinnym stanie São Paulo, gdzie spędził lata 1960 i 1961.

W 1962 roku przeniósł się do Guarani FC i będąc w tym klubie zaliczył swoje jedyne dwa międzynarodowe występy dla reprezentacji Brazylii w Campeonato Sudamericano w 1963 roku, które zakończyły się niepowodzeniem w meczach z Argentyną (0-3) i Ekwadorem (2-2).Następnie został podpisany przez najpopularniejszy brazylijski klub CR Flamengo, dla którego rozegrał w sumie 61 spotkań na przestrzeni turniejów i zdobył 15 bramek. Z Flamengo zdobył w 1965 roku mistrzostwo stanu Rio de Janeiro.

Kolejny sezon 1965/66 Amauri spędził w Portugalii z FC Porto i zaraz po tym sezonie wrócił do Brazylii.

Tam najpierw grał dla FC Santos, z którym w 1967 roku zdobył mistrzostwo stanu São Paulo. Następnie grał dla XV de Piracicaba, Bangu AC i EC Noroeste przed zakończeniem kariery w Meksyku, gdzie grał dla Atlas Guadalajara, a następnie Puebla FC.Amauri da Silva zmarł w maju 2020 roku.

Pokrewne

Renato Augusto

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności