Wikibiopedia

 

Małgorzata Bornowska

Małgorzata Bornowska (ur. w Szczecinie) jest polską dyrygentką chóralną.

Wykształcenie i zaangażowanie

Studiowała edukację muzyczną na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Ukończyła je z wyróżnieniem. Następnie przez dwa lata studiowała dyrygenturę chóralną i kształcenie głosu na Uniwersytecie Muzycznym w Bydgoszczy. W 2011 roku uzyskała tytuł doktora na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie.

W latach 1999-2001 współpracowała z chórem chłopięcym "Słowiki" w Szczecinie. W latach 2000-2005 była akompaniatorem Chóru Kameralnego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Od 2005 roku jest kierownikiem chóru Opery na Zamku w Szczecinie. Od 2013 roku jest wykładowcą akademickim na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie.

Występy

Pod jej kierownictwem chór Opery na Zamku rozszerzył swoją działalność koncertową. Dyrygowała spektaklami Farfurka królowej Bony, O krasnoludkach i sierotce Marysi oraz Dla Niepodległej. W ramach wspólnego projektu przedstawienia Tannhäuser und der Sängerkrieg auf Wartburg pod kierownictwem muzycznym Golo Berga w sezonie 2016/2017 dyrygowała chórem Opery na Zamku, a Julija Domaševa chórem operowym Teatru Pomorza Przedniego.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności