Wikibiopedia

 

Luciana Zogbi

Luciana Zogbi (* 27 października 1994 w São Paulo, Brazylia) to brazylijsko-libańska piosenkarka, autorka tekstów i muzyk.

Życie i kariera

Luciana Zogbi dorastała w rodzinie z klasy średniej w São Paulo, córka brazylijskiej matki i libańskiego ojca. Jej talent muzyczny został dostrzeżony i zachęcony przez rodziców w młodym wieku. Na początku swojej kariery głównie coverowała piosenki znanych artystów takich jak Avicii, Sam Smith, James Morrison, U2 i Coldplay. Nagrania opublikowała na swoim kanale YouTube TempestinWhite, gdzie od lat śledzi ją stała baza fanów licząca ponad 2 miliony (stan na 2020 rok) subskrybentów. Występowała w lokalnych kawiarniach i barach w swoim rodzinnym mieście. Jej cover All of Me autorstwa Johna Legenda trafił do sieci na początku 2014 roku i został obejrzany ponad 110 milionów razy na całym świecie.

Nagrała wersje coverowe wielu utworów w języku arabskim, którym posługuje się jako drugim językiem ojczystym. Od 2018 roku coraz bardziej poświęca się wydawaniu własnych piosenek.

Pokrewne

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności