Wikibiopedia

 

Katarzyna Mol-Wolf

Katarzyna "Kasia" Mol-Wolf, dawniej Katarzyna Mol (ur. 21 lutego 1974 r. we Wrocławiu) (z domu Knebloch, później Mol po matce) jest niemieckim wydawcą i autorką, partnerem zarządzającym wydawnictwa Inspiring Network GmbH & Co KG oraz członkiem rady nadzorczej FAZ.

Kariera

W wieku siedmiu lat Kasia Mol uciekła z rodzinnej Jeleniej Góry do Niemiec wraz z matką, która była członkiem polskiego związku zawodowego Solidarność. Dorastała w Monachium, przez pierwszy rok w ośrodku dla azylantów, podczas gdy jej matka czekała na przyznanie azylu politycznego.

Studiowała prawo na Uniwersytecie Ludwiga-Maximiliana w Monachium i Uniwersytecie Christiana-Albrechta w Kilonii, uzyskując w 2000 r. tytuł doktora.

Swoją karierę rozpoczęła w 2003 roku w wydawnictwie czasopism Gruner + Jahr, gdzie zajmowała różne stanowiska i była odpowiedzialna za różne czasopisma (marie claire, P.M. Magazin, "emotion") i nowe rozwiązania w wydawnictwie. W 2005 roku została dyrektorem wydawniczym.

19 listopada 2009 r. przejęła magazyn dla kobiet "emotion" w ramach wykupu menedżerskiego od Gruner+Jahr i założyła własne wydawnictwo Inspiring Network GmbH & Co KG w Hamburgu. Miała tylko 15 000 euro kapitału własnego, ale cena sprzedaży wynosiła milion euro. Ostatecznie udało jej się zebrać pieniądze na wykup od inwestorów. emotion" jest publikowany wraz z magazynami "emotion slow", "emotion Working Women", magazynem filozoficznym "Hohe Luft" i "Psychologie bringt dich weiter". Firma medialna działa również jako marketer i deweloper innych publikacji oraz jako agencja marketingu treści.

Przed przekazaniem stanowiska Christine Ellinghaus w marcu 2019 r. była redaktorem naczelnym magazynu "emotion". Obecnie Kasia Mol-Wolf jest dyrektorem redakcyjnym i odpowiada za dalszy rozwój marki, a od 2014 r. jest również dyrektorem zarządzającym Pocketstory GmbH, platformy internetowej, która sprzedaje drukowane teksty z niemieckich czasopism, gazet i książek na komputery i urządzenia mobilne.

Oprócz pracy w wydawnictwie, Kasia Mol-Wolf jest członkiem Rady Nadzorczej FAZ od 2015 roku. Mol-Wolf jest mężatką i mieszka w Hamburgu z mężem Jonasem Wolfem, córką (urodzoną w 2012 roku) i synem.

Stanowisko honorowe

Kasia Mol-Wolf jest członkinią Club of European Women Entrepreneurs e.V., członkinią Rotary i jest zaangażowana jako członek jury dla kobiet odnoszących sukcesy w średnich przedsiębiorstwach. Od 2018 roku Mol-Wolf jest również członkiem jury konkursu "Henkel Schwarzkopf Million Chances Award", który honoruje projekty charytatywne dla dziewcząt i kobiet.

Dzięki własnej nagrodzie emotion.award, od 2010 roku emotion honoruje kobiety w różnych kategoriach, które z powodzeniem podążają własną drogą i zachęcają inne kobiety do realizacji swoich marzeń.

Nagrody

W 2014 roku Kasia Mol-Wolf otrzymała nagrodę "Victress" Inspiration Award, która honoruje kobiety będące wzorem do naśladowania dzięki swoim pomysłom biznesowym, wizjom i zaangażowaniu społecznemu.

Magazyn marketingowy horizont uznał Kasię Mol-Wolf za Medialną Kobietę Roku w 2018 roku.

Publikacje

z Christine Koller: In mir steckt noch viel mehr, Random House, Monachium 2011, ISBN 978-3-641-05512-7.

Z sercem na dłoni. Opowieść o wolności, szczęściu, mojej mamie i o mnie. Random House, Monachium 2012, ISBN 978-3-641-07334-3.

Masz moc! Zrealizuj swoje marzenie. Jak osiągnęłam to, co i ty możesz osiągnąć, Random House, 2019, ISBN 978-3-424-20179-6.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności