Wikibiopedia

 

Katarzyna Borowicz

Katarzyna Weronika Borowicz (ur. 28 czerwca 1985 w Ostrowie Wielkopolskim) - polska królowa piękności i prezenterka.

Życie

Katarzyna urodziła się w małym polskim mieście Ostrów Wielkopolski, gdzie mieszka do dziś. W mieście, a zwłaszcza w jej rodzinie, panuje wielkie zamiłowanie do muzyki, dlatego od 8 roku życia Katarzyna uczęszczała do jednej z wielu szkół muzycznych w mieście. To tutaj nauczyła się grać na pianinie i odkryła swoją miłość do muzyki. Z czasem odkryła swoją miłość do tańca i dołączyła do grupy tanecznej i aerobiku. W wieku 16 lat otrzymała propozycję pracy w modelingu i przyjęła ją.

W 2004 roku została wybrana Miss Polski. Jako zdobywczyni tytułu Queen of Europe wzięła również udział w konkursie Miss World w tym samym roku, zajmując czwarte miejsce na 107 kandydatek.

W 2006 roku zajęła drugie miejsce w konkursie Miss Europy i wystąpiła gościnnie w polskim serialu telewizyjnym Plebania, gdzie studiowała dziennikarstwo i nauki humanistyczne na Uniwersytecie Humanistyczno-Kulturowym w Poznaniu. Od maja 2007 roku związana jest z Telewizją Lech Poznań, gdzie prowadzi autorski program "Babskim okiem".

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności