Wikibiopedia

 

Juliette Alvin

Juliette (Louise) Alvin (urodzona w 1897 roku w Limoges; zmarła 30 września 1982 roku w Londynie) była francusko-brytyjską wiolonczelistką i pionierką terapii muzycznej.

Życie i działalność

[KONIEC]

Juliette Alvin studiowała wiolonczelę i violę da gamba w Konserwatorium w Paryżu, gdzie ukończyła również klasę mistrzowską u Pablo Casalsa. Ukończyła studia z wyróżnieniem i zadebiutowała w 1927 r. jako wiolonczelistka w londyńskiej Wigmore Hall. W 1929 r. wyszła za mąż za brytyjskiego prawnika Williama A. Robsona i przyjęła brytyjskie obywatelstwo. Para miała troje dzieci. W 1958 roku założyła Society of Music Therapy and Remedial Music, która była poprzedniczką British Association for Music Therapy. W 1967 r. zainicjowała, wspólnie z innymi muzykoterapeutami, pierwsze szkolenie z muzykoterapii w Guildhall School of Music and Drama w Londynie. Jako pionierka pierwszego pokolenia muzykoterapii w XX wieku miała wpływ na rozwój nowoczesnej muzykoterapii w Europie, USA, Argentynie, Japonii, Korei Południowej i Chinach. Jej książka o muzykoterapii z dziećmi autystycznymi z 1978 roku należała do pierwszych przedstawień muzykoterapii z tą klientelą. Jednocześnie skupiano się na praktycznych prezentacjach przypadków, opracowaniu zasad otoczenia i podziału na następujące po sobie fazy od samoekspresji poprzez rozwój relacji terapeutycznej aż po możliwość integracji z grupą. Jej książki przetłumaczono na język niemiecki, włoski, hiszpański, japoński, koreański i chiński.

Wybrane publikacje

Music in the wards: Queen Mary's Hospital for Children, Carshalton, Surrey: a report prepared for the members of the Society for Music Therapy and Remedial Music. Society for Music Therapy and Remedial Music, Londyn 1958.

Music for the handicapped child. 1965.

Music Therapy. 1966.

Report on the research project on music therapy with severly subnormal boys hospitalised at Binfield Park Hospital. British Society for Music Therapy, Londyn 1969, ISBN 0-85513-004-0.

Music therapy for the autistic child. Camelot Press, Southampton 1978. Przetłumaczone na język niemiecki:

Musiktherapie: Ihre Geschichte und ihre moderne Anwendung in der Heilbehandlung. Przełożyła Susanne Wurr. Bärenreiter-Verlag, Kassel 1984, ISBN 3-7618-4419-0.

Musik für das behinderte Kind und Musiktherapie für das autistische Kind. Przełożyła Susanne Wurr. Fischer Verlag, Stuttgart 1988, ISBN 3-7618-0796-1.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności