Wikibiopedia

 

Jacek Namysłowski

Jacek Namysłowski (ur. 27 lutego 1982 w Warszawie) - polski muzyk jazzowy (puzon, także tuba, kompozycja).

Życie i twórczość

Namysłowski pochodzi z rodziny muzyków; jego ojcem jest saksofonista jazzowy Zbigniew Namysłowski, a siostrą wokalistka i pianistka Maria Rumińska. Początkowo pobierał lekcje gry na fortepianie. Ukończył podstawową szkołę muzyczną jako flecista, a w gimnazjum zaczął grać na puzonie. Studia instrumentalne na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach ukończył z wyróżnieniem. W 2004 roku uczestniczył w warsztatach jazzowych Jameya Aebersolda w Louisville, a podczas studiów Namysłowski grał z własnym kwintetem oraz z grupą Timeless, która wydała swój pierwszy album Total Time w 2004 roku. Jest wieloletnim członkiem kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego, z którym odbył międzynarodowe trasy koncertowe i nagrał albumy Standards, Assymetry, Jazz at Prague Castle, Nice & Easy oraz Polish Jazz - Yes! Prowadzi także własny zespół, z którym również koncertuje na arenie międzynarodowej, jest członkiem septetu Jerzego Małka oraz big bandu Kalatówki-Tygmont.

W 2015 roku ukazał się jego debiutancki album Moderate Haste, który zaprezentował w składzie kwintetu (z saksofonistą Łukaszem Poprawskim, pianistą Łukaszem Ojdaną, basistą Andrzejem Święsem i perkusistą Pawłem Dobrowolskim). Można go również usłyszeć na płytach J4zz PuZone, Marii Sadowskiej, Tomka Sowińskiego & The Collective Improvisation Group, Tricphonix, Maryli Rodowicz, Generation Next, Sashy Strunin oraz jazzowego zespołu Młynarski Masecki.

Nagrody i wyróżnienia

Z kwintetem Namysłowski zdobył I nagrodę na ogólnopolskim konkursie młodych zespołów jazzowych w Gdyni w 2000 roku. W 2003 roku zajął I miejsce z zespołem Timeless i osobiście zdobył nagrodę indywidualną na konkursie standardów jazzowych w Siedlcach, a następnie Grand Prix na Zadymce Jazzowej w Bielsku-Białej. Za wybitne postępy na studiach otrzymał stypendium Jamey Aebersold's Summer Jazz Workshop. Jego album Moderate Hate był nominowany w dwóch kategoriach (Jazzowy Album Roku) oraz (Jazzowy Debiut Płytowy Roku) do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2015.

Linki

Portrait (Polish)

Jacek Namysłowski na Discogs

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności