Wikibiopedia

 

Harold John Aldington

Harold John Aldington (* 5 września 1902 w Walworth, Londyn; † 1 kwietnia 1976 w Henley-on-Thames, Oxfordshire) był brytyjskim kierowcą wyścigowym i współwłaścicielem producenta samochodów sportowych Frazer Nash. Brał udział w wielu imprezach, w tym w 24-godzinnym wyścigu Le Mans i Grand Prix Niemiec w 1932 roku.

Frazer Nash

Frazer Nash został przejęty przez braci H. J. i W. H. Adlington w Isleworth w 1926 roku i zmienił nazwę firmy na AFN Ltd..

H. J. Aldington i jego brat budowali bardzo popularne, ale też raczej spartańskie pojazdy do wyścigów samochodów sportowych. Dwumiejscowe samochody sportowe składały się niemal wyłącznie z podwozia i silnika w niepowtarzalnym brytyjskim stylu.

Od 1934 r. AFN był generalnym importerem BMW na całe Imperium Brytyjskie, a samochody były prowadzone przez znanych kierowców wyścigowych, takich jak Stirling Moss, w licznych wyścigach.

Wyścigi

Aldington odnosił sukcesy w wielu wyścigach zarówno własnymi samochodami, jak i zbudowanymi przez siebie BMW, a także Frazer Nash BMW 319/1 i BMW 328.

Zajął trzecie miejsce w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1949 r. i został zgłoszony do 24-godzinnego wyścigu Le Mans w 1951 r., ale nie wystartował.

Odniósł sukces w wyścigu Keselbergrennen w 1935 r. za kierownicą BMW 319/1. Brał również udział w Grand Prix Niemiec w 1932 roku.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności