Wikibiopedia

 

Grzegorz Drejgier

Grzegorz Drejgier (ur. 20 lutego 1990 r.) to były polski kolarz, który uprawiał głównie kolarstwo torowe.

Kariera sportowa

W 2008 roku Grzegorz Drejgier wraz z Karolem Kasprzykiem i Rafałem Sarneckim zdobył brązowy medal w sprincie drużynowym na Mistrzostwach Świata Juniorów UCI w Kapsztadzie. W tym samym składzie reprezentacja Polski zajęła również trzecie miejsce na Torowych Mistrzostwach Europy Juniorów w tym samym roku. Cztery lata później, na Torowych Mistrzostwach Europy 2012 w kategorii U23, polska drużyna z Drejgier ponownie zajęła trzecie miejsce, z Krzysztofem Makselem w miejsce Kasprzyka. W 2015 roku Drejgier został podwójnym mistrzem Polski w sprincie i sprincie drużynowym (z Makselem i Sarneckim) oraz wicemistrzem w keirinie.

Na torowych mistrzostwach Europy UEC 2015 w szwajcarskim Grenchen polskie trio Drejgier, Sarnecki i Maksel zdobyło srebrny medal w sprincie drużynowym; zajął piąte miejsce w jeździe na czas na 1000 metrów.

Sukcesy

Mistrzostwa Świata Juniorów 2008 - sprint drużynowy (z Karolem Kasprzykiem i Rafałem Sarneckim)

2010 Mistrzostwa Europy Juniorów - sprint drużynowy (z Karolem Kasprzykiem i Rafałem Sarneckim)2010 Mistrzostwa Europy U23 - sprint drużynowy (z Rafałem Sarneckim i Adrianem Teklińskim)2012 Mistrzostwa Europy U23 - sprint drużynowy (z Krzysztofem Makselem i Rafałem Sarneckim)2015 Mistrzostwa Europy - sprint drużynowy (z Krzysztofem Makselem i Rafałem Sarneckim)

Mistrz Polski - sprint, sprint drużynowy (z Krzysztofem Makselem i Rafałem Sarneckim)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności