Wikibiopedia

 

George Aimer

George Anderson Aimer (ur. 10 października 1898 w Dundee, zm. 24 czerwca 1935) - szkocki piłkarz. Obrońca działał jako profesjonalista w Szkocji, Anglii i Stanach Zjednoczonych w latach dwudziestych.

Kariera

Podczas I wojny światowej Aimer służył we Francji w Royal Artillery. W 1920 roku wraz ze swoim bratem grał w Dundee Celtic, ale w sporadyce pojawił się również w wyższych klubach Forfar Athletic i Dundee Hibernian. W artykule prasowym z lutego 1920 roku Aimers przedstawił umiejętności piłki nożnej, mówiąc: "Tacklings bez ściany są cechą charakterystyczną jego gry, podczas gdy jego pozycja i osąd są wysokie standardy. w sezonie 1920/21 Aimer, noszący ksywkę "Dod" przyłączył się do Dundeee Hibernian i dołączył do nich w Central League. W maju 1921 roku został zabrany przez dyrektora Williama McIntosha na lokalny rywal FC Dundee i przeszedł do klubu 29 meczów w Scottish Division One.W marcu 1923 roku Aimer został zobowiązany do £900 przez angielskiego drugiego dywizjarza FC Fulham po tym, jak trener Phil Kelso zdał sobie sprawę z tego, że grał w drużynie rezerwowej Dundee'a w Ibrox Parku. W Fulham Aimer, uważany za obrońcę klasycznego wybarwienia, zawsze był twardy i z dużym zaangażowaniem, ale miał niedobory prędkości, tylko nieregularnie stosowany w pierwszej drużynie. Debiutował 26. Zwycięzca 3:1 wygrał 3 września 1923 roku w londyńskiej partii Professional Charity Fund przeciwko FC Chelsea, która Athletic News oceniła jego występ jako najwyższy sukces w historii. Kilka dni później, na pozycji raczej niezwykłej niż lewy biegacz, zajął miejsce w meczu Ligi przeciwko The Wednesday Joe Edelston. Tydzień później, po zwycięstwie w domu 4:1, spadło 0:3 przeciw Coventry City i Aimer, a do marca doszło tylko do kolejnej ligi.

W ciągu ostatnich ośmiu dni sezonu 1923/24 dołączył do serii zakładów, kiedy wraz z Tomem Flemingiem utworzył parę obrońców, z którą grał w FC Dundee. W tym czasie załoga pozwoliła na tylko cztery przeciwstawne bramy, a zejście do Trzeciej Sekcji zostało prawie uniknięte. W następnym sezonie Alec Chaplin, również pochodzący z Dundee, nadal zajmował pozycję obrońcy lewego w pierwszej drużynie, a Aimer był zwykle ograniczony do zakładów w zespole rezerwowym. W marcu 1925 roku był członkiem zespołu rekrutacyjnego London Combination (Reserve Liga for Profiteams z Londynu) w porównaniu z Londyńską Ligą.W czerwcu 1925 roku John Richardson sprowadził Aimera z powrotem do Szkocji na Third Lanark. Aimer był głównym graczem w Third Lanark i za dwa lata walczył w Scottish Division 2 59. W Scottish FA Cup 1925/26 osiągnięto również ćwierćfinał, w którym nie udało się wygrać w meczu powtórki na FC Aberdeen. We wrześniu 1926 roku Aimer należał do Glasgower Express, który wygrał 2:1 przeciw wyborowi z Sheffield. W sezonie 1927/28 Aimer nie mógł uzgodnić kolejnej umowy z Third Lanark, ponieważ jego tygodniowa pensja powinna być niższa o £2 niż w poprzednim sezonie. Na zmianę Third Lanark ustalił sumę £200, a Aimer, podobnie jak wielu innych szkockich graczy, zdecydował się na zaangażowanie w Stanach Zjednoczonych.W American Soccer League grał w Providence Clamdiggers, między innymi razem ze swoimi rodakami, Williamem Stevensonem. i Billy Agnew. W lipcu 1928 roku wrócił do Szkocji i reprezentował Dundee United (do 1923 roku Hibernian) w małym turnieju, a później ponownie udał się do USA. W czerwcu 1929 roku Aimer wrócił do Szkocji na pokładzie California, a na pokładzie znajdowało się kilka innych profesjonalistów piłki nożnej z Harrym Chattonem, Willie Oswaldem i Michaelem Connaboyem. W sierpniu 1929 roku Aimer nie był już zarejestrowany w żadnym klubie szkockim, a także w gazecie poszukuje nowego klubu, w którym jednak Scottish Football League nie poszło dalej. W latach 1929-1930 po raz trzeci przebywał w Stanach Zjednoczonych w Providence, a w 1931 w sprawie River FC i New York Giants, zanim zakończył karierę w tym samym roku. W sumie w ASL wygrał 133 mecze i zdobył dwie bramki. Zginął w wypadku przy pracy w Dundee, kiedy został zabity przez belkę dachową podczas rozbiórki budynku. Zostawił żonę i troje dzieci. Pochowany 8 czerwca 1935 roku na Eastern Cementary w Dundee. Wśród osób pogrążonych w żałobie było wielu byłych graczy i urzędników, w tym David Thomson, Alex Lindsay, William McIntosh, Patrick Reilly i Jimmy Brownlie.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności