Wikibiopedia

 

Marcel Ruiz

Marcel Alejandro Ruiz Suárez (ur. 26 października 2000 roku w Mérida, Jukatan) - meksykański piłkarz. Pomocnik jest objęty kontraktem z pierwszoligowym klubem Tijuana.

Kariera

Klub

Ruiz zaczął grać w piłkę w wieku pięciu lat w młodzieżowej drużynie Querétaro FC. 21 lipca 2018 roku zadebiutował w Liga MX w zremisowanym 1-1 meczu z Atlas Guadalajara. Już 22 sierpnia Ruiz, który ma dopiero 17 lat, zdobył swoją pierwszą bramkę w najwyższej meksykańskiej dywizji w wygranym 1-0 wyjazdowym meczu z UNAM Pumas. Zaledwie dziewięć dni później założył dwie bramki w meczu z Monarcas Morelia. W tym sezonie 2018/19 rozegrał już 35 konkurencyjnych spotkań, zdobywając dwie bramki i zapewniając taką samą liczbę asyst. W skróconym sezonie 2019/20 rozegrał 21 spotkań ligowych, w których zdobył cztery bramki.Transfer Marcela Ruiza do ligowych rywali Club Tijuana został ogłoszony w połowie czerwca 2020 roku.

Drużyna narodowa

Przy okazji meczów testowych z Brazylią i Japonią Marcel Ruiz został po raz pierwszy powołany przez trenera Diego Ramíreza do reprezentacji Meksyku U-20 we wrześniu 2018 roku.

Styl gry

Mimo młodego wieku 18 lat Marcel Ruiz już porusza się na boisku jak doświadczony pomocnik. Wykazuje wielki spokój i opanowanie w posiadaniu piłki, dzięki czemu rzadko podejmuje złe decyzje. Sam wymienia Andrésa Iniestę jako swój wzór do naśladowania. Jego styl gry również mocno przypomina styl byłego gracza FC Barcelony.

Pokrewne

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności