Wikibiopedia

 

Dawood Ibrahim

Dawood Ibrahim (Urdu داود ابراهيم; urodzony 26 grudnia 1955 roku w dystrykcie Ratnagiri, Maharashtra, Indie, jako Dawood Ibrahim Kaskar) jest wpływowym indyjskim przywódcą gangu D-Company z powiązaniami z kręgami islamskimi, obecnie poszukiwanym przez Interpol za przestępczość zorganizowaną i fałszerstwa. W 2011 roku znalazł się na 59. miejscu listy “The World’s Most Powerful People” Forbesa. W kręgach bezpieczeństwa uważany jest za handlarza bronią, przemytnika, handlarza, wymuszacza, piorącego pieniądze i fałszerza, płatnego zabójcę, finansistę bollywoodzkiego świata filmowego i został nazwany “narkotykowym królem Indii” oraz “ojcem chrzestnym Bombaju”.

Ibrahim jest podejrzany o bycie głównym mózgiem zamachów bombowych w Bombaju w 1993 roku, w których zginęło 257 osób, a 713 zostało rannych.Ibrahimowi zarzuca się, że jesienią 2010 roku pomógł zorganizować podejrzany przemyt islamskich bojowników do Niemiec.

Literatura

Gilbert King: Najbardziej niebezpieczny człowiek na świecie: Dawood Ibrahim. Chamberlain Brothers 2004, ISBN 978-1-59609-001-9

Pokrewne

Chiranjeevi

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności