Wikibiopedia

 

Daria Bujnicka

Daria Bujnicka (ur. 11 grudnia 2003 r.) jest polską zawodniczką badmintona, która rywalizuje w parabadmintonie w klasie SH6 i zdobyła medal na mistrzostwach świata w wieku 13 lat.

Kariera

Bujnicka rozegrała swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata 2017 w Ulsan 22 listopada w wieku 13 lat i 346 dni. Grała w deblu mieszanym z Japończykiem Yohei Hatakeyamą przeciwko dwóm Australijczykom Luke'owi Missenowi i Kobie Jane Donovan, przegrywając mecz 21:14, 24:26, 3:21. Drugi mecz z Yaemmali Bunthan z Tajlandii i Simone Emilie Meyer Larsen z Danii wygrała, a trzeci mecz z Fabien Morat z Francji i Rebeccą Bedford z Anglii ponownie przegrała.

Dwa dni później Bujnicka rywalizowała w deblu kobiet ze swoją rodaczką Oliwią Szmigiel. W fazie grupowej wygrały z Weroniką Krzemińską i Deidre Nagle ze Szkocji oraz przegrały z Angielkami Rebeccą Bedford i Rachel Choong. W półfinale zmierzyły się ze swoją rodaczką Marią Bartusz, która grała w deblu z Irlandką Emmą Farnham. Bujnicka i Szmigiel przegrały ten mecz 13:21, 11:21, dając Bujnickiej pierwszy medal mistrzostw świata w wieku 13 lat i 349 dni. Polki podzieliły się brązowym medalem z Lankijką Randiką Doling i Peruwianką Carmen Giulianą Póvedą Flores.

Bujnicka po raz pierwszy rywalizowała w grze pojedynczej na Mistrzostwach Europy 2018 w Rodez. W fazie grupowej przegrała z Rachel Choong i Oliwią Szmigiel oraz wygrała z duńską Simone Emilie Meyer Larsen. W deblu ponownie zagrała z Oliwią Szmigiel. Ponieważ w turnieju wzięły udział tylko trzy zawodniczki, rywalizacja toczyła się w systemie każdy z każdym. Bujnicka i Szmigiel przegrały z Rebeccą Bedford/Rachel Choong i wygrały z Iriną Borissową/Simone Emilie Meyer Larsen oraz Marią Bartusz/Deidre Nagle, co oznaczało, że Polki zdobyły srebrny medal. W mikście rywalizowała z Francuzem Charlesem Noakesem. W fazie grupowej przegrali z Djordje Koprivicą (Serbia)/Oliwią Szmigiel (Polska) i Andrew Martinem/Rachel Choong (oboje z Anglii).

Na Mistrzostwach Świata 2019 w Bazylei Bujnicka wygrała w grze pojedynczej z Ruhi Satish Shingade z Indii i przegrała z Rebeccą Bedford i Iriną Borissową. W deblu ponownie zagrała z Oliwią Szmigiel, wygrywając w fazie grupowej z Colleen Gioffredą i Jayci Simon z USA i przegrywając z Carmen Giulianą Povedą Flores (Peru)/Katherine Valli (Stany Zjednoczone). W półfinale przegrały 3:21, 12:21 z Rebeccą Bedford/Rachel Choong. Polki podzieliły się brązowym medalem z Rosjankami Iriną Borisową i Ulyaną Podpalną. W rywalizacji mieszanej wystartowały z Didin Taresoh z Malezji i przegrały półfinał 9:21, 13:21 z Andrew Martin/Rachel Choong z Anglii. Brązowy medal zdobył również Vitor Gonçalves Tavares z Brazylii w parze z Rubi Milagros Fernandez Vargas z Peru.

Jej ostatnim turniejem był IBERDROLA Spanish Para Badminton International 2022, który odbył się w Kartagenie w dniach 9-13 marca 2022 roku. W grze pojedynczej przegrała z Yasminą Eissą z Egiptu i Carmen Giulianą Povedą Flores z Peru. W deblu zagrała ze swoją rodaczką Oliwią Szmigiel przeciwko Rubi Milagros Fernandez Vargas i Carmen Giuliana Poveda Flores z Peru i przegrała 10:21, 9:21. Ponieważ oba duety były jedynymi uczestnikami, mecz ten był finałem.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności