Wikibiopedia

 

Daniela Alfinito

Daniela Alfinito (* 11 marca 1971 r. w Villingen jako Daniela Ulrich) - niemiecka piosenkarka pop.

Życie

Daniela Alfinito urodziła się 11 marca 1971 r. w Villingen. Po ukończeniu szkoły kształciła się na pielęgniarkę geriatryczną. Po raz pierwszy stała się aktywna muzycznie w wieku siedmiu lat, a od 2000 r. jest członkiem duetu muzycznego Die Amigos, który tworzą jej ojciec Bernd Ulrich i wujek Karl-Heinz Ulrich. Od 2003 r. regularnie towarzyszy im na koncertach. W 2003 r. wydała swój pierwszy solowy album pod pseudonimem Daniela, wyprodukowany samodzielnie i przy wsparciu ojca oraz wujka.

W 2008 r. dokonała muzycznego przełomu jako artystka solowa, wydając swój drugi album Bahnhof der Sehnsucht. Kolejny album, Wahnsinn, ukazał się w marcu 2010 r. W 2012 r. ukazał się album Komm und tanz mit mir. W 2015 r. wydała swój piąty album, Ein bisschen sterben, który po raz pierwszy znalazł się na niemieckich, austriackich i szwajcarskich listach przebojów. W sierpniu 2016 r. ukazał się album "Das Beste", który ponownie znalazł się na niemieckiej, austriackiej i szwajcarskiej liście przebojów.

14 lipca 2017 r. ukazało się Sag mir wo bist du, jej trzecie wydawnictwo w wytwórni Telamo. Dzięki albumowi Du warst jede Träne wert, wydanemu w 2019 r., Alfinito po raz pierwszy osiągnęła pierwsze miejsce na liście przebojów, z którego usunęła Udo Lindenberga. Jej kolejny album Liebes-Tattoo również znalazł się na pierwszym miejscu niemieckiej listy przebojów w styczniu 2020 r. To samo udało jej się osiągnąć w styczniu 2022 r., wydając album Löwenmut.

Daniela Alfinito była żoną Domenico Alfinito w latach 1995-2021 i ma syna. Mieszka na Węgrzech.

Dyskografia

Albumy studyjne

Nagrody

Jeden z najlepszych

2021: w kategorii "Kobieta Wokalista Roku

smago! Nagroda

Niemcy Niemcy

2014: w kategorii "Dyskoteka nieprzemijający hit" (Bahnhof der Sehnsucht)

2021: w kategorii "Podwójna potrójna nagroda

Austria Austria i Południowy Tyrol Południowy Tyrol

2019: w kategorii "Durchstarterin aus Deutschland" (przełomowa kobieta z Niemiec)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności