Wikibiopedia

 

Daniel Bachleda

Daniel Bachleda (ur. 21 czerwca 1981 w Zakopanem) - były polski kombinator norweski.

Kariera

Bachleda pochodzi ze sportowej rodziny. Jego brat (Marcin), ojciec, wujek i dziadek również byli aktywnymi narciarzami. Daniel Bachleda początkowo startował w barwach WKS Zakopane, ale w trakcie swojej kariery przeszedł do WKS Zakopane.

Na początku swojej kariery Bachleda rywalizował zarówno w skokach narciarskich, jak i w kombinacji. Startował w obu dyscyplinach na Mistrzostwach Świata Juniorów w narciarstwie klasycznym. W Pucharze Kontynentalnym w skokach narciarskich zadebiutował 26 stycznia 1997 r., ale zabrakło mu punktów, które po raz pierwszy zdobył w marcu 2001 r. w Zakopanem. Bachleda kilka razy bez powodzenia startował w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej, a także rzadko był w stanie zaimponować w Pucharze Świata B. Na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w fińskim Lahti w 2001 r. zajął 45. miejsce w sprincie i 51. miejsce w singlu Gundersena.

Na poziomie krajowym Bachleda był jednak jednym z najlepszych polskich kombinatorów norweskich, zdobywając kilka medali i trzykrotnie tytuł mistrzowski. Ponadto w latach 2000-2002 trzykrotnie zajmował drugie miejsce w drużynowych mistrzostwach w skokach narciarskich.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności