Wikibiopedia

 

Bernd Jäger

Bernd Jäger (* 18 listopada 1951 w Kahla) - były niemiecki gimnastyk.

Kariera

Zdobył brązowy medal w drużynie all-around na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu w 1976 r., startując z reprezentacją Niemieckiej Republiki Demokratycznej (NRD). Jego najlepszym indywidualnym osiągnięciem na tych Igrzyskach Olimpijskich było czwarte miejsce na drążku równoległym.

W 1974 roku, na krajowych zawodach w Szwajcarii, wykonał pierwszy somersault myśliwski na wysokiej poprzeczce, który później został nazwany jego imieniem, somersault w straddle w przód do zbocza, czym zapoczątkował nowy kierunek w gimnastyce na wysokiej poprzeczce w kierunku ćwiczeń z większą ilością elementów lotnych. W tym samym roku zajął trzecie miejsce z reprezentacją NRD w drużynowym all-around na Mistrzostwach Świata w Warnie oraz piąte w konkurencjach indywidualnych na drążku wysokim i równoległym. Na mistrzostwach NRD zwyciężył we wszystkich konkurencjach w 1975 r., w wysokich poprzeczkach w 1973 i 1975 r. oraz w równoległych poprzeczkach w 1974 i 1975 r.

Klubem macierzystym Bernda Jägera był ASK Vorwärts Potsdam, w którym później pracował jako trener. W latach 1997-2000 pracował również jako trener reprezentacji Finlandii. W tym czasie doprowadził Jani Tanskanena do tytułu mistrza świata w skoku wzwyż. Od marca 2001 roku jest trenerem gimnastyczek artystycznych VT Rinteln. Pod koniec 2019 r. firma Jäger przeprowadziła szkolenie z gimnastyki w Swakopmund w Namibii.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności