Wikibiopedia

 

A.G. Abbie

A. G. Abbie (ur. przed 1890 r.; † po 1938 r.) był znany jako szkocki pedagog, M.A. był redaktorem naczelnym Komitetu Scottish-Students.

Życie

A.G. Abbie ukończył szkołę w Waid Academy w Anstruther i Spieres School w Beith. Tutaj był diuksem w szkole. Tytuł przyznawany w szkołach szkockich najwybitniejszemu uczeńowi. Następnie rozpoczął studia na Uniwersytecie św. Andrzeja. Tutaj został laureatem matematyki, greki i łaciny i otrzymał medal za swoje osiągnięcia pedagogiczne. Uczestniczył aktywnie w życiu Uniwersytetu i był członkiem Rugby Club, Golf Club, Towarzystwa Muzycznego i Rady Representatywnej. W 1902 roku był przedstawicielem studenckim szkockich uniwersytetów w instalowaniu Andrew Carnegiesa na stanowisko dyrektora Uniwersytetu św. Andrewsa. Abbie była przez wiele lat przewodniczącym Komitetu Studentów Scottish Song-Book, Ltd, a tym samym głównym redaktorem podręczników Studentów Scottish Studentów Song-Book The British Students w Song Book. Pierwszy raz został nauczycielem w Warriston School w Moffat. Nastąpiła praca w Stanley House School w Bridge of Allan. A potem jako główny nauczyciel angielskiego w Largs Higher Grade School. W 1910 został mianowany dyrektorem szkoły Buchlyvie School. Od 1922 roku do czerwca 1932 roku był dyrektorem szkoły Slamannan School w Slamannan w Szkocji. Od lipca 1932 do czerwca 1938 był dyrektorem szkoły Camelon School w Camelon w Stirlingshire. Był członkiem Educational Institute of Scotland (Fellow of the Educational Institute of Scotland) (Fellow of the Educational Institute of Scotland).

Utwory (wybór)

The Scottish-Students w Song-Book, Scottish Students w Song Book Committee, 1897 OCLC 35194181

The British- Students to Song Book, Bayley & Fergusone, London, 1912 OCLC 655764120

Student songs for camp and college za jednym lub czterema głosami bez opieki, Bayley & Fergusone, Londyn, 1937 OCLC 181782926

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności