Wikibiopedia

 

Piotr Matuszewski

Piotr Matuszewski (ur. 22 kwietnia 1998 w Ostrowie Wielkopolskim) - polski tenisista.

Kariera

Matuszewski grał w ITF Junior Tour do 2016 roku. Jego najwyższe miejsce w rankingu juniorskim to 28. pozycja. Jego najlepszym wynikiem w turniejach Wielkiego Szlema było dotarcie do ostatniej szesnastki na Wimbledonie 2016 w grze pojedynczej. W grze podwójnej wraz z rodakiem Kacprem Żukiem dotarł do ćwierćfinału Australian Open w tym samym roku.

Matuszewski rozegrał swój pierwszy profesjonalny turniej w 2015 roku. W 2016 roku po raz pierwszy został sklasyfikowany w światowych rankingach tenisowych, awansując na 705. miejsce w grze podwójnej do końca roku, zdobywając już cztery tytuły w ITF Future Tour. W 2017 roku po raz trzeci dotarł do półfinału turnieju Future w grze pojedynczej, co było jego najlepszym wynikiem. W październiku 2017 r. wspiął się na 763. miejsce, najwyższe w karierze. Od tego momentu skupił się głównie na grze podwójnej. Jego trenerem jest były specjalista od debla i kapitan reprezentacji Polski w Pucharze Davisa, Mariusz Fyrstenberg. W 2017 roku zdobył swój czwarty tytuł w grze podwójnej, a po przerwie w 2019 roku dołożył trzy kolejne. Dzięki kolejnemu tytułowi w 2020 roku po raz pierwszy znalazł się w pierwszej 500 rankingu deblistów. Z pięcioma tytułami do września 2021 roku Matuszewski był o krok od wejścia do 350 najlepszych deblistów, a tym samym w zasięgu turniejów w wyżej płatnym ATP Challenger Tour. Swój pierwszy sukces w Challengerze odniósł w Warszawie, gdzie dotarł do finału. Od tego momentu rywalizował głównie w Challengerach. Krótko przed końcem roku w Maia przegrał w swoim drugim finale.

W połowie 2022 roku Matuszewski przegrał również swój trzeci finał Challenger Tour w Troisdorfie. Następnie wygrał czwarty finał w Montevideo ze swoim rodakiem Karolem Drzewieckim. Rok zakończył na 170. miejscu z kilkoma kolejnymi półfinałami.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności