Wikibiopedia

 

Olivia Lincer

Olivia Lincer (ur. 17 grudnia 2004 w Windsor, Connecticut) - polska tenisistka.

Kariera

Lincer zaczęła grać w tenisa w wieku pięciu lat i preferuje korty trawiaste. Do tej pory grała głównie w turniejach ITF Women's World Tennis Tour, gdzie jeszcze nie zdobyła tytułu.

Zaczęła grać w tenisa jako dziecko w Nowej Anglii, gdzie osiągnęła już znaczące sukcesy w turniejach U12. W dniu swoich trzynastych urodzin zdecydowała się przejść do grupy wiekowej U18 i wygrała cztery mistrzostwa New England Super Six w grupie wiekowej U18 do swoich piętnastych urodzin. W 2021 roku po raz pierwszy dotarła do finału turnieju W15 na turnieju ITF w Gwatemali pod koniec listopada, przegrywając 5-7, 3-6 z Hurricane Tyra Black.

W 2022 roku dotarła do 16. rundy singla juniorek na Wimbledonie, wygrywając z Sarą Saito i Johanne Svendsen, gdzie przegrała z Victorią Mboko 0:6, 7:68 i 4:6. W deblu juniorek ona i jej partnerka Renáta Jamrichová również dotarły do rundy 16, wygrywając z Sofią Johnson i Danielą Piani, gdzie przegrały 6-4, 3-6 i [4-10] z Nikolą Bartůňkovą i Céline Naef. W sierpniu 2022 r. dotarła do głównego losowania turnieju Kozerki Open o wartości 100 000 USD w kwalifikacjach, ale następnie przegrała ze swoją rodaczką Weroniką Falkowską 4:6 i 0:6 w pierwszej rundzie. Na US Open wygrała swój pierwszy mecz w kwalifikacjach, ale następnie przegrała w drugiej rundzie i dlatego nie była w stanie dostać się do głównego losowania singla juniorów.

Tenis uniwersytecki

Lincer gra w żeńskiej drużynie tenisowej University of Central Florida (UCF) Knights od 2022 roku.

Dane osobowe

Olivia jest córką Magic Lincer i ma młodszą siostrę Karolinę. Trenuje w należącej do ojca Akademii Tenisowej Magic Lincer.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności