Wikibiopedia

 

Nafeez Mosaddeq Ahmed

Nafeez Mosaddeq Ahmed (ur. 1978 w Londynie) - brytyjski pisarz i wykładowca pochodzenia bangladeszowskiego.

Działalność

Do 2013 r. Ahmed był dyrektorem Institute for Policy Research and Development (IPRD), niezależnego zespołu Think Tank, skupiającego się na badaniach nad gwałtownymi konfliktami w kontekście światowych kryzysów ekologicznych, gospodarczych i energetycznych.

Działalność akademicka Ahmeda koncentruje się przede wszystkim na systematycznych warunkach przemocy w dużych grupach. Uczył angielskich uniwersytetów w wydziałach stosunków międzynarodowych oraz polityki i historii (Genocide Studies).

Był on między innymi doradcą brytyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Obrony i londyńskiej policji metropolitalnej.

W latach 2014-2015 pisał na blogu należącym do Guardiana, aż Guardian odstąpił od swoich dyskrecji. Jego książki zostały przetłumaczone na język niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, arabski i chiński.

W książce Tajne Sprawy 09/11 w FAZ Ahmeds przedstawił wydarzenia z Afganistanu w 1979 r. do ataków terrorystycznych z 11 marca 2005 r. Napisane w Nowym Jorku 8 września 2001 roku, z stwierdzeniem, że zajmuje się wszystkimi istotnymi konspiracjami teoretycznymi. Christopher Hitchens nazwał autora "Nafeez Mosadeq Ahmeda," który jako domnik konspiracyjny (conspiracy-monschering) jest instytutem jednopokojowym.

Publikacje

Tajne sprawy 09/11. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: http://ec.europa.eu/competition/index_en.htm Wrzesień i logika amerykańskiej polityki władzy. Z amerykańskiego Michaela Bayera i Wernera Rollera. Goldmann, München 2004, ISBN 978-3-442-15288-9.

London Bombinings. Do Independent Inquiry. Gerald Duckworth & Co Ltd, London 2006, ISBN 978-0715635834.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności