Wikibiopedia

 

Myriam Abel

Myriam Abel (ur. Myriam Abdelhamid 15 maja 1981 r. w La Grand-Combe, departament Gard) jest francuską piosenkarką. Stała się znana jako zwyciężczyni trzeciego sezonu programu Nouvelle Star.

Życie

W młodości Myriam Abel brała udział w różnych programach telewizyjnych i przesłuchaniach, w tym Je passe à la télé, la Rose d'Or d'Antibes, Graines de star i La Chance aux chansons.

W listopadzie 1999 roku została wybrana przez Disneya do zaśpiewania Quand elle m'aimait encore, ścieżki dźwiękowej do Toy Story 2, pod pseudonimem Myriam Morea.

W 2005 roku wygrała trzeci sezon programu Nouvelle Star, francuskiej wersji Pop Idola. Dało jej to możliwość wydania albumu z Sony BMG. Jednak po jej zwycięstwie okazało się, że podpisała już kontrakt płytowy z Outcom Production. Było to sprzeczne z podstawową ideą programu, który jest przeznaczony dla nieprofesjonalnych piosenkarzy, a jednocześnie uniemożliwiło szybkie wydanie debiutanckiego albumu po jej zwycięstwie.

Ostatecznie jednak wydała singiel Donne pod koniec 2005 roku, który został napisany przez Larę Fabian i Jean-Félix Lalanne. Wkrótce potem został on wycofany przez wytwórnię płytową z powodu problemów prawnych, a następnie ponownie wydany. Album La vie devant toi, który został wydany z dwumiesięcznym opóźnieniem, osiągnął "tylko" numer 9 na listach przebojów, co było poniżej oczekiwań Sony BMG. Został ponownie wydany latem 2006 roku z drugim singlem Baby Can I Hold You, coverem w wykonaniu Tracy Chapman.

Donne ostatecznie sprzedał ponad 100.000 egzemplarzy, ale Baby Can I Hold You był tylko krótkim, przeciętnym sukcesem.

Dyskografia

2005: La vie devant toi

2005: Donne

2006: Baby Can I Hold You

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności