Wikibiopedia

 

Michelle Bolsonaro

Michelle de Paula Firmo Reinaldo Bolsonaro (ur. 22 marca 1982 w Ceilândia, Distrito Federal do Brasil) - trzecia żona 38. prezydenta Brazylii Jaira Bolsonaro.

Biografia

Michelle de Paula urodziła się jako córka Marii das Graças Firmo Ferreira i Vicente de Paulo Reinaldo. Jej ojciec pracował jako kierowca autobusu. Posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej uzyskane w ramach kształcenia dorosłych. Zapisała się jako studentka farmacji na uniwersytecie, ale nigdy nie brała udziału w kursach. Pracowała jako sprzedawczyni w sklepie odzieżowym i jako kasjerka w supermarkecie, zanim w 2006 roku rozpoczęła pracę jako sekretarka parlamentarna. W 2007 roku, w wieku 25 lat, poznała swojego przyszłego męża Jaira Bolsonaro, który miał wtedy 52 lata. Kiedy Michelle poznała Jaira Bolsonaro, ten żył już osobno ze swoją byłą żoną Aną Cristiną Valle. To małżeństwo zostało rozwiązane po batalii prawnej, która rozpoczęła się w 2008 roku.

18 września 2007 roku Michelle została sekretarzem parlamentarnym Bolsonaro. Po około półrocznym związku zarejestrowali swój związek cywilny w listopadzie 2007 roku, kiedy to przyjęła nazwisko Bolsonaro. W 2011 roku urodziła córkę pary, Laurę. Michelle ma też drugą córkę z poprzedniego związku. Jej ślub z Jairem Bolsonaro 21 marca 2013 roku odbył się w domu przyjęć w Alto da Boa Vista w Rio de Janeiro.

W czasie wyborów prezydenckich w Brazylii w 2018 roku Michelle Bolsonaro trzymał się na uboczu. Jej pierwszy publiczny występ w reklamie wyborczej miał miejsce 25 października 2018 roku, trzy dni przed drugą turą wyborów w 2018 roku pomiędzy jej mężem Jairem Bolsonaro a Fernando Haddadem. W reklamie chwaliła swojego męża jako “wspaniałego człowieka”.

Żona prezydenta

Po ogłoszeniu wyników drugiej tury wyborów prezydenckich w nocy 28 października 2018 roku Jair Bolsonaro zakończył swoje przemówienie o zwycięstwie, dziękując Michelle Bolsonaro za jej wsparcie, które dało mu “spokój, bezpieczeństwo i siłę” do osiągnięcia celu, zaznaczając, że bez niej nie mógłby tego zrobić. Zaproponował jej również minutę na wypowiedź, ale odmówiła.Bolsonaro tłumaczy kazania w swoim kościele baptystów na język migowy. W ten sposób przetłumaczyła również ceremonię instalacji męża dla głuchych.30 lipca 2020 roku, Bolsonaro przetestował pozytywnie dla COVID-19, dni po tym, jak jej mąż ogłosił, że wyzdrowiał z choroby.

Kontrowersje

W latach 2011-2016 Michelle Bolsonaro rzekomo otrzymała przelewy od skorumpowanego policjanta Fabrício Queiroza, który miał bliskie powiązania z rodziną Jaira Bolsonaro. Gdy reporter gazety “O Globo” zapytał Jaira Bolsonaro o te zarzuty, ten zagroził przemocą i odpowiedział: “Mam ochotę uderzyć cię w usta”.

Pokrewne

Camila Alves

Tainá Müller

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności