Wikibiopedia

 

Anja Antonowicz

Anja Antonowicz (ur. 22 grudnia 1981 we Włocławku), znana również jako Anna Antonowicz, jest polsko-niemiecką aktorką.

Życie

Po studiach w Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi w latach 2000-2004, Anja Antonowicz zagrała swoją pierwszą regularną rolę jako Ruda w polskim serialu Na dobre i na złe w latach 2002-2004, po którym nastąpiło kilka produkcji telewizyjnych. Następnie zagrała rolę Miśki w Pensjonacie pod Różą. W tym samym czasie występowała w teatrze w Warszawie.

W Niemczech Antonowicz grała rolę mołdawskiej Nastii Pashenko w serialu Lindenstraße w latach 2005-2014. Ponownie pojawiła się w tej roli w 2019 roku. Od tego czasu pojawiła się w innych niemieckich filmach, w tym jako ofiara gwałtu Maria w Die Frau des Teppichlegers z serialu Bella Block. Za tę rolę była nominowana do Niemieckiej Nagrody Telewizyjnej w 2006 roku. Zagrała au pair Jolantę w komedii Katinki Feistl Krieg der Frauen. U jej boku wystąpiły Gesine Cukrowski i Birge Schade.

Potem pojawiły się inne niemieckie produkcje: Mr Soft Ralfa Huettnera, Stille Wasser Olafa Saumera, Die Kinder der Flucht Hansa-Christopha Blumenberga, dwa odcinki serialu Ein starkes Team, przymusowa prostytutka Dana w serialu Dr Psycho oraz rola w filmie kryminalnym Das Geheimnis im Moor Kaia Wessela. Od 2015 roku wciela się w postać kryminalistki dr Jany Kroll w serialu Tatort Kiel.

Na arenie międzynarodowej Anja Antonowicz zagrała Catharinę w Nightwatching i Elene w The Rainbowmaker Nany Dschordschadze pod kierownictwem Petera Greenawaya u boku Martina Freemana. Wystąpiła również na arenie międzynarodowej w produkcji serialu kryminalnego GSI - Spezialeinheit Göteborg 5 zatytułowanego Ryzykowna gra. W 2013 roku przyjęła rolę w literackiej adaptacji Westen.

W 2005 roku wystąpiła w teledysku Tomaszów polskiej piosenkarki Marii Sadowskiej.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności