Wikibiopedia

 

Anna Kavena

Anna Teresa Kavena (ur. 2 marca 1986 w Graudenz) jest niemiecką polityk SPD. Od 2022 r. jest posłanką do parlamentu krajowego Nadrenii Północnej-Westfalii.

Biografia

W wieku czterech lat Kavena przeprowadziła się z rodzicami z Polski do Niemiec. Ukończyła Hogeschool van Arnhem en Nijmegen z tytułem licencjata pracy socjalnej (Diplom-Sozialpädagogin). Następnie pracowała dla AWO i urzędów ds. młodzieży w Bottrop i Bochum. Po urlopie wychowawczym pracowała jako trener pracy, a następnie przeniosła się do administracji powiatu Recklinghausen, gdzie pracowała w jednostce kadrowej ds. edukacji, wychowania i zdrowia oraz zarządzała centrum szczepień przeciwko koronawirusowi. Obecnie pracuje w zarządzie miejskiej konferencji zdrowia.

Kavena mieszka w Recklinghausen. Jest mężatką i ma dwie córki. Jest również zaangażowana w działalność Niemieckiego Stowarzyszenia Ochrony Dzieci, schroniska dla zwierząt w Recklinghausen, Ver.di i IGBCE.

Polityka

Kavena dołączyła do SPD w 2011 roku. W 2018 r. została wybrana na wiceprzewodniczącą stowarzyszenia miejskiego SPD Recklinghausen, a w 2020 r. została wybrana na przewodniczącą. Od 2020 r. jest członkiem Rady Miejskiej Recklinghausen i Parlamentu Zagłębia Ruhry.

W majowych wyborach parlamentarnych Kavena zdobyła bezpośredni mandat w okręgu wyborczym 69 Recklinghausen I (Recklinghausen, Oer-Erkenschwick) i została wybrana do parlamentu krajowego Nadrenii Północnej-Westfalii.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności