Wikibiopedia

 

Loreto Peralta

Loreto Peralta (ur. 9 czerwca 2004 r. na Florydzie, Stany Zjednoczone) to meksykańska aktorka dziecięca i aktorka głosowa, która zyskała międzynarodową sławę w 2013 roku za swoją główną rolę jako Maggie w Suddenly Dad. Jest wnuczką miliardowego przedsiębiorcy i właściciela drużyny baseballowej Tigres de Quintana Roo Carlosa Peralty.

Życie i kariera

Loreto Peralta urodził się 9 czerwca 2004 roku w amerykańskim stanie Floryda, jako najstarszy z trójki dotychczasowych dzieci Juana Carlosa Peralty i Grety Jacobson, ale dorastał głównie w Mexico City. Jeszcze zupełnie nieznana i bez wcześniejszych stintów w branży, 9-letnia wówczas dziewczyna rozpoczęła swoją karierę aktorską w 2013 roku u boku popularnej gwiazdy meksykańskiej telewizji Eugenio Derbeza w głównej roli Maggie w Suddenly Dad. Za występ w filmie Eugenio Derbeza zdobyła wiele nagród. Na Diosas de Plata w 2014 roku, kiedy film był nominowany w dziewięciu różnych kategoriach i wygrał trzy z nich, Peralta został również zwycięzcą w kategorii "Mejor actuación infantil". Ponadto zdobyła w tym roku nagrodę w kategorii "Promesa femenina del año" na rozdaniu nagród Premios CANACINE; dramat zdobył również nagrodę w dwóch innych kategoriach. Podczas Young Artist Awards 2014 młoda Meksykanka, która mówi płynnie zarówno po angielsku, jak i po hiszpańsku, była nominowana do Young Artist Award w kategorii "Najlepsza aktorka pierwszoplanowa w filmie fabularnym" i zdobyła tę nagrodę wraz z Sophie Nélisse, która odebrała nagrodę w tej kategorii, za występ w filmie "Złodziejka książek". Po zaprezentowaniu zwycięzcy w kategorii "Mejor Película de Animación" na Premios Platino w tym samym roku, w następnym roku była już w akcji jako aktorka głosowa dla postaci Gabby w oryginalnej hiszpańskojęzycznej wersji Rettet Oz!, która świętowała swoją niemiecką premierę 7 kwietnia 2016 roku.

Filmografia

2013: Nagle ojciec (No se aceptan devoluciones)

2015: uratuj Oz! (Guardianes de Oz) (aktorka głosowa w wersji oryginalnej).

2018: Mała Syrenka (The Little Mermaid)

2019: Wszystkie piegi świata (Todas las pecas del mundo)

2019 - 2020: Kwietne perspektywy (The House of Flowers, serial telewizyjny, 10 odcinków)

2021: The War Next-Door (serial TV, odcinek 1x01 The Rich Cry Too)

2021: Guerra de Likes

2021: Tú eres mi problema

Nagroda

2014: nagroda Young Artist w kategorii "Najlepsza aktorka pierwszoplanowa w filmie fabularnym" za kreację w filmie "Nagły tata", wraz z Sophie Nélisse (Złodziejka książek)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności