Wikibiopedia

 

Loreto Peralta

Loreto Peralta (ur. 9 czerwca 2004 r. na Florydzie, Stany Zjednoczone) to meksykańska aktorka dziecięca i aktorka głosowa, która zyskała międzynarodową sławę w 2013 roku za swoją główną rolę jako Maggie w Suddenly Dad. Jest wnuczką miliardowego przedsiębiorcy i właściciela drużyny baseballowej Tigres de Quintana Roo Carlosa Peralty.

Życie i kariera

Loreto Peralta urodził się 9 czerwca 2004 roku w amerykańskim stanie Floryda, jako najstarszy z trójki dotychczasowych dzieci Juana Carlosa Peralty i Grety Jacobson, ale dorastał głównie w Mexico City. Jeszcze zupełnie nieznana i bez wcześniejszych stintów w branży, 9-letnia wówczas dziewczyna rozpoczęła swoją karierę aktorską w 2013 roku u boku popularnej gwiazdy meksykańskiej telewizji Eugenio Derbeza w głównej roli Maggie w Suddenly Dad. Za występ w filmie Eugenio Derbeza zdobyła wiele nagród. Na Diosas de Plata w 2014 roku, kiedy film był nominowany w dziewięciu różnych kategoriach i wygrał trzy z nich, Peralta został również zwycięzcą w kategorii “Mejor actuación infantil”. Ponadto zdobyła w tym roku nagrodę w kategorii “Promesa femenina del año” na rozdaniu nagród Premios CANACINE; dramat zdobył również nagrodę w dwóch innych kategoriach. Podczas Young Artist Awards 2014 młoda Meksykanka, która mówi płynnie zarówno po angielsku, jak i po hiszpańsku, była nominowana do Young Artist Award w kategorii “Najlepsza aktorka pierwszoplanowa w filmie fabularnym” i zdobyła tę nagrodę wraz z Sophie Nélisse, która odebrała nagrodę w tej kategorii, za występ w filmie “Złodziejka książek”. Po zaprezentowaniu zwycięzcy w kategorii “Mejor Película de Animación” na Premios Platino w tym samym roku, w następnym roku była już w akcji jako aktorka głosowa dla postaci Gabby w oryginalnej hiszpańskojęzycznej wersji Rettet Oz!, która świętowała swoją niemiecką premierę 7 kwietnia 2016 roku.

Filmografia

2013: Nagle ojciec (No se aceptan devoluciones)

2015: uratuj Oz! (Guardianes de Oz) (aktorka głosowa w wersji oryginalnej).

2018: Mała Syrenka (The Little Mermaid)

2019: Wszystkie piegi świata (Todas las pecas del mundo)

2019 - 2020: Kwietne perspektywy (The House of Flowers, serial telewizyjny, 10 odcinków)

2021: The War Next-Door (serial TV, odcinek 1x01 The Rich Cry Too)

2021: Guerra de Likes

2021: Tú eres mi problema

Nagroda

2014: nagroda Young Artist w kategorii “Najlepsza aktorka pierwszoplanowa w filmie fabularnym” za kreację w filmie “Nagły tata”, wraz z Sophie Nélisse (Złodziejka książek)

Pokrewne

Michaela May

Sonam Kapoor

Aislinn Derbez

Alejandro Speitzer

Ana Bárbara

Andrea de Alba

Angélica María

Blanca Soto

Carolina Miranda

Dalia Hernández

Eréndira Ibarra

Iazua Larios

Irma Serrano

Iñaki Godoy

Kitten Natividad

Maya Zapata

Paulina Gaitán

Rosenda Monteros

Teresa Ruiz

Ximena Lamadrid

Zión Moreno

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności