Wikibiopedia

 

Leszek Bubel

Leszek Henryk Bubel (ur. 19 stycznia 1957 w Węgrowie) - polski polityk, lider Polskiej Partii Narodowej (PPN). Znany jest ze swoich antysemickich poglądów na świat. Bubel, który z zawodu jest złotnikiem, kandydował na prezydenta Polski w 1995 i 2005 roku.

Życie

Bubel rozpoczął karierę polityczną w 1991 r. w Polskiej Partii Przyjaciół Piwa. Był posłem na Sejm RP i objął funkcję przewodniczącego partii. Jego poprzednikiem na tym stanowisku był współzałożyciel partii i artysta kabaretowy Janusz Rewiński.

Obecnie jest przewodniczącym Polskiej Partii Narodowej (PPN), Stronnictwa Narodowego (po 1989 r.), Polskiego Stowarzyszenia Nie dla Unii Europejskiej, Stowarzyszenia Przeciwko Antypolonizmowi. Stowarzyszenie liczy 16 członków, którzy wydają kwartalnik "Kwartalnik Narodowy".

Bubel jest autorem wielu antysemickich pism i książek. Sam napisał ponad 50 prac i jest redaktorem niezliczonych innych publikacji. Sprzedaje również nowe wydanie antyżydowskich Protokołów Mędrców Syjonu, które są oparte na fałszerstwach. W swoich książkach Bubel wyraża opinię, że Polska jest dziś infiltrowana przez Żydów. Twierdzi również, że to fałszerstwo, że w Polsce mieszka tylko 8000 Żydów. Według niego liczba ta sięga nawet 1,5 miliona.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności