Wikibiopedia

 

Laurent Abergel

Laurent Abergel (ur. 1 lutego 1993 r. w Marsylii) - francuski piłkarz, grający obecnie w klubie FC Lorient w Ligue 1.

Kariera

Początki w Marsylii

Abergel rozpoczął swoją piłkarską edukację w Olympique Marsylia. Do 2012 roku grał tam wyłącznie w akademii młodzieżowej. W sezonie 2012/13 zaliczył już 22 występy w drugiej drużynie, która grała w National 3. Był także częścią profesjonalnego składu w lidze, w której jego drużyna zajęła drugie miejsce, oraz w Lidze Europy. W dniu 29 stycznia 2014 r. (21. dzień meczowy) zadebiutował we francuskiej ekstraklasie, wchodząc na boisko jako zmiennik na krótko przed końcem spotkania w wygranym 2:1 meczu z FC Valenciennes. Był to jednak jego jedyny występ w lidze w tym sezonie, oprócz innych meczów piątej ligi.

Pierwsze profesjonalne doświadczenie z Ajaccio

Następnie został wypożyczony do AC Ajaccio w Ligue 2 na kolejny sezon. 23 września 2014 r. (8. dzień meczowy) Aubergel zadebiutował w wyjściowej jedenastce ACA przeciwko AC Le Havre. Do końca sezonu zaliczył 19 występów we wszystkich rozgrywkach, grając zarówno w środku pola, jak i na pozycji obrońcy. Pod koniec wypożyczenia został podpisany na stałe przez klub drugiej ligi. W swoim trzecim występie w sezonie, w 15. dniu meczowym, strzelił swojego pierwszego profesjonalnego gola w remisie 1: 1 z Red Star Paris, aby objąć wczesne prowadzenie. Po tym, jak nie znalazł się nawet w składzie na kilka pierwszych meczów, stał się regularnym zawodnikiem w trakcie sezonu i rozegrał 22 mecze ligowe. W sezonie 2016/17 również grał niemal w każdym meczu i do końca sezonu zaliczył 37 występów w lidze.

Czas spędzony w AS Nancy

Po trzech latach spędzonych na Korsyce, przeniósł się do AS Nancy na sezon 2017/18. Tam zadebiutował w wyjściowej jedenastce w pierwszym dniu meczowym w przegranym meczu z US Orléans. 17 listopada 2017 r. (15. dzień meczowy) strzelił swojego pierwszego gola dla nowego klubu w zremisowanym 2:2 meczu z byłym klubem Ajaccio. W Nancy regularnie występował również w środku pola i zagrał 31 razy w lidze. W następnym sezonie był kapitanem drużyny w drugiej połowie sezonu i w sumie wystąpił 32 razy.

Powrót do Ligue 1 z FC Lorient

Pod koniec lipca 2019 roku Abergel przeniósł się do ligowych rywali FC Lorient za pół miliona euro, gdzie otrzymał czteroletni kontrakt. Zadebiutował w nowym klubie walczącym o awans w wygranym 2:1 meczu wyjazdowym z SM Caen. Swojego pierwszego gola w nowej koszulce strzelił w wygranym 3:1 meczu z LB Châteauroux, zdobywając ostatnią bramkę w 62. minucie. W swoim szóstym sezonie w drugiej lidze strzelił dwa gole w 25 meczach i awansował do Ligue 1 jako mistrz z Lorient po spadku z ligi. W wygranym 3:2 meczu z Paris Saint-Germain strzelił gola na prowadzenie 1:0, zdobywając tym samym swoją pierwszą bramkę w Ligue 1. Sezon 2020/21 zakończył występami we wszystkich 38 meczach ligowych, strzelając trzy razy. Na początku lipca przedłużył kontrakt do czerwca 2025 roku.

Osiągnięcia

Olympique MarsyliaWicemistrz Francji: 2013FC LorientMistrz Ligue 2 i awans do Ligue 1: 2020

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności