Wikibiopedia

 

Karolina Batożyńska

Karolina Batożyńska (ur. 26 września 1993 w Warszawie) - polska biathlonistka.

Karolina Batożyńska jest studentką. Mieszka i trenuje w rodzinnej Warszawie. Zawodniczka BKS WP Kościelisko rozpoczęła starty w biathlonie w 2007 roku, a od 2010 roku jest członkinią reprezentacji Polski. Jej trenerem jest Adam Kołodziejczyk.

Batożyńska zadebiutowała na arenie międzynarodowej w 2010 roku w Novym Mieście na Morawach w ramach juniorskich wyścigów IBU Summer Cup. Wkrótce potem wzięła udział w biegach juniorów Mistrzostw Świata w biathlonie letnim 2010 w Dusznikach-Zdroju, zajmując 26. miejsce w sprincie i 31. w biegu pościgowym. Następnie w 2011 roku odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w biathlonie w Nowym Mieście na Morawach, gdzie polska zawodniczka zajęła 53. miejsce w biegu indywidualnym, 49. w sprincie, 37. w biegu pościgowym i 11. w sztafecie. Jeszcze w tym samym roku zajęła 34. miejsce w sprincie i 27. w biegu pościgowym na nartorolkach w zawodach juniorów podczas Mistrzostw Świata w biathlonie letnim 2011. W 2012 roku po raz pierwszy wystartowała w zawodach juniorek na Mistrzostwach Europy w Osrblie i zajęła 34. miejsce w biegu indywidualnym, 27. w sprincie, 26. w biegu pościgowym i 12. w sztafecie mieszanej. Następnie w 2012 roku wystartowała w Mistrzostwach Świata Juniorów w Biathlonie w Kontiolahti, gdzie zajęła 44. miejsce w sprincie, 32. w biegu pościgowym, 10. w biegu indywidualnym i 7. w sztafecie z Marią Bukowską i Moniką Hojnisz. Rok później w Obertilliach zajęła 45. miejsce indywidualnie, 50. w sprincie, 47. w biegu pościgowym i 12. w polskiej sztafecie.

Batożyńska zadebiutowała w Pucharze IBU kobiet na początku sezonu 2012/13, ale zakończyła swój udział w sprincie w Idre przed pierwszym strzelaniem. W Beitostølen po raz pierwszy zajęła 66. miejsce w wyścigu indywidualnym, co jest także jej najlepszym wynikiem w dotychczasowej serii zawodów.

Swój największy krajowy sukces Batożyńska odniosła pod koniec grudnia podczas pierwszego biegu Mistrzostw Polski w Biathlonie 2013 w Jakuszycach. Zajęła dziewiąte miejsce w biegu pościgowym i wygrała sztafetę wraz z Krystyną Pałką, Patrycją Hojnisz i Pauliną Bobak, reprezentującą AZS AWF Katowice.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności