Wikibiopedia

 

Jonathan Agnew

Jonathan Agnew MBE (ur. 24 kwietnia 1960 w Macclesfield) - angielski krykieta, który obecnie pracuje jako komentator radiowy w Test Match Special.

Kariera sportowa

Agnew grał w latach 1978-1990 w Leicestershire w hrabstwie Championship. Jako bowler zdobył 666 Wickets w 218 meczach. Ponadto został wprowadzony do 147 List A Matches.

W latach 1984/85 grał w trzech meczach testowych i trzech meczach jednodniowych dla Anglii, nie osiągając żadnych szczególnych sukcesów. Angielska drużyna znajdowała się wtedy w trudnej sytuacji, gdy poniosła ogromną klęskę wobec Indii Zachodnich.

Najlepszy sezon miał w 1987 roku, gdy osiągnął 101 Wickets. W następnym roku został nominowany jako jeden z pięciu Wisden Cricketers of the Year. Skończył karierę w wieku 30 lat dla krykieta bardzo wcześnie.

W 1992 roku ponownie grał w finale Natwest Trophy, kiedy Leicestershire było poważnie osłabione. Ale jego drużyna była podległa.

Komentator

Po tym, jak pracował już jako komentator BBC Radio Leicester, lokalny program radiowy BBC, Agnew 1990 został korespondentem krykieta krótkowiecznej gazety Today.

Od 1991 roku pracuje dla BBC. Już rok wcześniej był reporterem zespołu Test Match Special, który jest najbardziej znanym na świecie reportażem na żywo w krykietach, w którym test Matches i One-Day Internationals są transmitowane do angielskiej drużyny. Jego przezwisko nazywa się Aggers.

Po śmierci Briana Johnstona został szefem krykieta BBC w 1994 roku. Od tego czasu jest również szefem zespołu testowego Match Special Team. Jego dyskusje i wspólne reportaży na żywo z byłym angielskim graczem i obecnym komentatorem Geoffrey Boycott są ogólnie doceniane.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności