Wikibiopedia

 

David Ajala

David Ajala (ur. 24 maja 1986 w Hackney) - brytyjski aktor. Poznał go głównie dzięki swoim rólom z serii Supergirl i Falling Water.

Życie i kariera

David Ajala urodził się w Hackney w Londynie. Po ukończeniu szkoły uczył się teatru Anna Scher Theatre i otrzymał stypendium dla Courtyard Theatre Drama School. Zdobył pierwsze doświadczenie aktorskie jako członek Royal Shakespeare Company. Więc grał w inscenizacji "Sen letni" i "Hamlet."

W 2006 roku zajął pierwsze miejsce przed kamerą w brytyjskim Independentfilm Streets of London w Kidulthood z małym występem jako Desmond. Występował również w 2008 r. w "Dniu zemsty" na ulicach Londynu. Również w 2008 roku był w małej roli w Christopher Nolans The Dark Knight. Potem był głównie w małych filmach i wystąpił jako aktor w serialach Doktor Who, Silent Witness, Misfits, Death w Paradise i Black Mirror. W 2013 roku odegrał niewielką rolę w filmie akcji Fast & Furious 6.

W 2014 roku był Willem Van Rensellerem w serii Black Box w jednej z głównych ról. W 2015 roku był ibisem w Jowiszu Ascending. W 2016 roku zajął rolę drugorzędną w miniserie Beowulf. Od 2016 zagrał główną rolę Burtona w serii Falling Water. Seria zakończyła się w 2018 r. po dwóch sezonach. W 2018 roku był Royem Erisem w serii Nightflyers. Również w 2018 roku jako Manchester Black pełnił powtarzającą się rolę w serii Supergirl.

Oprócz miasta, w którym się urodził, mieszka również w Nowym Jorku i Los Angeles. Oprócz pracy przed kamerą i na scenie, Ajala od czasu do czasu pożycza głos postaciom z gier wideo, na przykład w Mass Effect: Andromeda i Need for Speed Payback.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności