Wikibiopedia

 

Graeme Aldred

Graeme Aldred (* 11 września 1966 r. w Ferryhill; † 22 lutego 1987 r. w Newcastle upon Tyne) był angielskim piłkarzem. Aldred rozegrał 44 mecze w Football League dla FC Darlington, zanim zginął w wypadku samochodowym w wieku 20 lat w 1987 roku.

Kariera

Aldred był reprezentantem drużyny hrabstwa Durham w kategorii wiekowej U-15 i U-19. Po ukończeniu szkoły został przyjęty przez Newcastle United jako stażysta (ang. Apprentice) i grał m.in. z Paulem Gascoigne'em, jednak nie udało mu się uzyskać profesjonalnego kontraktu z tym klubem. We wrześniu 1984 roku dołączył do FC Darlington, grającego w czwartej lidze, i zadebiutował w meczu bezbramkowo zremisowanym z FC Blackpool. W ciągu sezonu Aldred zagrał 28 meczów ligowych, z czego dwie trzecie jako piłkarz wyjściowej jedenastki, a Darlington jako trzeci w tabeli na koniec sezonu awansowało do Third Division. Grał też w Pucharze Anglii 1984/85, kiedy to Darlington w meczu trzeciej rundy rozegranym ponownie, pokonał niedaleki klub z drugiej ligi, FC Middlesbrough, 2:1. Mecz ten został w 2002 roku wybrany przez kibiców klubu jako najlepszy mecz rozegrany na domowym stadionie Feethams.

W kolejnym sezonie 1985/86 Aldred rozpoczął jako piłkarz podstawowego składu, jednak stracił tę pozycję po przybyciu Chrisa Evansa w październiku 1985 roku. Pod koniec sezonu Aldred opuścił klub po rozegraniu 57 meczów o stawkę (1 bramka) i dołączył do AFC Barrow grającego w Northern Premier League. Do połowy września Aldred zagrał dla Barrow w siedmiu meczach ligowych i jednym meczu Pucharu Anglii; najpóźniej od grudnia 1986 roku grał w Northern League dla FC Whitley Bay i pomógł swojemu nowemu klubowi w meczu pierwszej rundy FA Trophy przeciwko Barrow, zdobywając późnego gola wyrównującego i doprowadzając do meczu powtórnego, w którym Whitley Bay wygrało.

W lutym 1987 roku Aldred był pasażerem samochodu osobowego, który uległ wypadkowi w pobliżu Bishop Auckland i wypadł z pojazdu. Aldred zmarł dwa dni później w szpitalu Newcastle General Hospital w wyniku odniesionych obrażeń.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności