Wikibiopedia

 

Ingrid Kühne

Ingrid Kühne (* 13 listopada 1968 r. w Aldekerk (obecnie Kerken)) - niemiecka artystka kabaretowa.

Życie

Ingrid Kühne urodziła się jako córka Alfreda i Gertrudy Egger. Pierwsze doświadczenia sceniczne zdobyła w wieku dwunastu lat, kiedy to wraz z matką wzięła udział w przedstawieniu teatru dolnoniemieckiego. W 1989 r. odbyła praktykę w zawodzie zecera.

Ingrid Kühne jest mężatką i ma syna (* 1998).

Kariera artystyczna

W 1998 r. Kühne po raz pierwszy wystąpiła na imprezach karnawałowych w regionie Dolnego Renu. Dwa lata później wzięła udział w pracach komitetu literackiego Festkomitee Kölner Karneval. W 2011 r. odbyły się kolejne występy w Akwizgranie oraz w Stowarzyszeniu Karnawałowym Rhein-Erft.

W 2013 r. została przyjęta do programu KAJUJA w Kolonii. Następnie wzięli udział w wieczorze przedstawień w Tanzbrunnen.

W 2014 r. występowała gościnnie w produkcji WDR "Blötschkopp und die Rampensäue" i zdobyła nagrodę publiczności Rampensau. Dzięki temu sukcesowi pracowała m.in. jako artystka kabaretowa w artheater przy Kunst gegen Bares w Kolonii-Ehrenfeld. W tym samym roku stworzyła swój pierwszy program solowy "Wie war das no(ch)rmal?", którego premiera odbyła się w Xanten.

W 2016 r. Kühne po raz pierwszy wzięła udział w "Girls' Session" i została przyjęta na gościnny występ przez "Klub Kölner Karnevalisten" (KKK). Następnie odbyła się emisja programu Pojedynek NRW. Kühne zorganizowała wraz z Markiem Torke galę fundraisingową "Christmas with Marc & Ingrid", która odbyła się pod koniec 2016 i jak dotąd w 2017 roku. W 2017 roku Kühne ponownie wzięła udział w "Girls' Session" i była gościem w programie Karnevalissimo. Podobnie jak w poprzednim roku, wystąpiła na wieczorze przesłuchań KKK. Kühne była m.in. gościem programów ARD-Ladys Night oraz produkcji SWR "So lacht der Südwesten" i "Schreinerei Fleischmann & Freunde". W 2018 r. po raz trzeci wzięła udział w "Mädchensitzung" i proklamacji Triumwiratu Kolońskiego. W maju ukazała się podwójna płyta CD "Wie war das no(ch)mal?", nagrana na żywo w Panteonie w Bonn. Kühne zaprezentowała również swój drugi program "Okay - mein Fehler!". W 2019 roku Ingrid Kühne wystąpiła także w sesji dla dziewcząt na antenie ZDF oraz w programie "Karnevalissimo", również na antenie ZDF. Podobnie jak w poprzednich latach, przez resztę roku odbywała tournée po Niemczech ze swoim drugim solowym programem "Ok, mój błąd!". W czerwcu nastąpił kolejny przełom w karierze. Westdeutscher Rundfunk (WDR) nagrał jej pierwszy program "Wie war das no(ch)rmal?" w Stadthalle Rheinberg. Emisja telewizyjna odbyła się 31 sierpnia 2019 r. W międzyczasie Ingrid Kühne wystąpiła gościnnie w programach SWR "Schreinerei Fleischmann" (lipiec) i ARD "Ladies Night" (lipiec). W sierpniu zaproszono ją na Kölner Treff, którego gospodarzem była Bettina Böttinger.

Po sezonie karnawałowym 2020 - w tym udział w sesji dziewcząt ZDF - odwołano wiele imprez z powodu pandemii Corony. W kampanii #weiterlachen dla WDR Comedy Ingrid Kühne wystąpiła z krótkimi zabawnymi klipami. W ten sposób powstały kolejne filmy pod tytułem "Kühne Aussichten", najpierw wyłącznie online, na stronie WDR na Facebooku, a następnie w listopadzie osiem odcinków dziennie (od poniedziałku do czwartku) w telewizji na żywo bezpośrednio po programie WDR Aktuell o 22:15. Wykorzystała lato do stworzenia własnej kolekcji koszulek z charakterystycznymi dla niej sentencjami. W październiku Ingrid gościła w programie "Hart an der Grenze" na antenie WDR5. W Edeka Centre Schroff w Kleve w krótkich filmach wideo wciela się w postać nowego kierownika sklepu i oprowadza widzów po sklepie i regionalnych dostawcach, zgodnie z hasłem "Regional Total!".

Również w 2021 roku z powodu pandemii odwołano wiele imprez w sezonie karnawałowym. Komitet Festiwalu Karnawałowego w Kolonii rozpoczął inicjatywę "Nur zersamme sin mer Fastelovend - Mer looße üch nit allein", kampanię zbierania funduszy na rzecz artystów i pomocników kolońskiego karnawału. Maraton charytatywny "Kolonia" był transmitowany na żywo z Lanxess Arena w Wigilię i uzyskał łącznie 1,7 miliona wyświetleń na różnych kanałach mediów społecznościowych. W sumie w imprezie wzięło udział około 50 zespołów i prelegentów, w tym Ingrid Kühne. Akcja "Mer loosse üch nit allein" zebrała ponad 1 milion euro w postaci darowizn. Sesja dziewcząt ZDF "Kölle Alaaf" była transmitowana w noc Weiberfastnacht z hali Sartory, w której nie było widzów. Po swoim karnawałowym przemówieniu Ingrid Kühne zakończyła transmisję stwierdzeniem: "To był dla nas, artystów, zaszczyt, że mogliśmy dzisiaj wystąpić. Wypowiadam się w imieniu artystów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, jeśli będziemy się trzymać wszystkiego, znów będziemy się dobrze bawić. Wiosną 2021 roku Ingrid Kühne była gościem Jürgena Beckera i jego pierwszego kanału na YouTube. W formacie "Achtsam Rasen" Jürgen Becker przeprowadził "niedbały wywiad" z Ingrid Kühne, gdy oboje razem jechali samochodem przez Xanten. W maju 2021 r. Ingrid Kühne została ponownie zaproszona do programu Kölner Treff na antenie WDR. Gospodarzem programu była Bettina Böttinger.

Pierwsza książka Ingrid Kühne ukaże się w sierpniu 2021 r.

Zaangażowanie

Ingrid Kühne jest ambasadorem Fundacji Hermana van Veena od maja 2016 r. Fundacja ta wspiera dzieci i osoby niepełnosprawne.

Nominacje i nagrody (wybór)

2014: Rampensau WDR

2015: 3. miejsce Krefelder Krähe

2015: 2. miejsce Laach Ovend, Niederkassel

2015: 2. miejsce Nagroda kabaretowa w Euskirchen

2015: 3. miejsce Paderborner Einohr

2016: Nominacja do nagrody Czarna Owca

2016: 1. miejsce Paulaner Solo+

Programy telewizyjne (wybór)

2014-2016: Blötschkopp i Rampensäue (WDR)

2016: Pojedynek NRW (WDR)

2016-2021: Sesja dla dziewcząt (ZDF)

2017-2019: Fleischmann Joinery (SWR)

2017: So lacht der Südwesten (SWR)

2017: Ladies Night (ARD)

2017: Karnevalissimo (ZDF)

2018: Ogłoszenie Triumwiratu Kolońskiego (WDR)

2019: Carnivalissimo (ZDF)

2020: Ladies Night (ZDF)

2020-2021: Kölner Treff (WDR)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności