Wikibiopedia

 

Frederick Abberline

Frederick George Abberline (ur. 10 stycznia 1843 w Blandford Forum, zm. 22 grudnia 1929) - brytyjski inspektor policji w Londynie.

Życie

Kariera Abberline'a w policji rozpoczęła się w Whitechapel. W 1873 roku został odesłany do Stepney, następnie do Westminsteru, a w 1887 roku do Scotland Yardu, kwatery głównej London Metropolitan Police.

Po zabójstwie Mary Ann Nichols, Abberline został przeniesiony do Whitechapel ze względu na swoje rozległe doświadczenie w dziedzinie striptizów kryminalnych: okaleczania ciał. Tam został mianowany głównym detektywem zespołu śledczego.

Został później włączony do śledztwa w sprawie skandalu Cleveland Street w 1889 r. i od 1890 r. był głównym inspektorem.

Prace nad Abberline

Abberline został zagrany przez Michaela Caine'a w filmie telewizyjnym pt. Jack the Rozpruwacz w Londynie (1988) i jest bohaterem Graphic Novel From Hell, którego film z 2001 roku został przedstawiony przez Johnny'ego Deppa. W filmie Wolfman w 2010 roku Hugo Weaving zagrał Francisa Abberline'a, który wcześniej prowadził śledztwo w sprawie zabójstw Rozpruwacza. Ponadto jest bohaterem w grze Assassin w 1868 r. Creed Syndicate (2015 r.) i powiązanej z nim "Jack the Ripper" DLC, w której pomaga graczowi polować na Rozpruwacza. W filmie telewizyjnym Jack the Rozpruwacz, kobieta poluje na mordercę, ucieleśnieni przez Falka Hentchela. Został również wymieniony jako bohater w Anime Black Butler (2008 na 2009 r.).

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności