Wikibiopedia

 

Dawn Addams

Dawn Addams (ur. 7 września 1930 w Felixstowe, zm. 24 maja 1985 w Londynie) - brytyjska aktorka.

Życie

Córka kapitana Jamesa Ramage Addamsa wcześnie straciła matkę i spędziła dzieciństwo poza Anglią w Stanach Zjednoczonych i w indyjskiej Kalkucie. Uczyła się aktorki w Royal Academy of Dramatic Art i w 1950 roku udała się do Hollywood, gdzie po kilku mniejszych rólach, takich jak te w klasyce filmowej, po raz pierwszy była główną aktorką w kryminale The Hour of 13. W czasie wojny koreańskiej brała również udział w tournée do obsługi wojska.

W 1954 roku wróciła do Europy i poślubiła Don Vittorio Emanuele Massimo, księcia Roccasecca. Twój syn, książę Stefano Massimo, urodził się 10 lipca 2008 roku. Urodził się 1 stycznia 1955 roku. W 1956 roku Charles Chaplin dał jej główną rolę w satyrze filmowej Król w Nowym Jorku.

Addams w dalszym ciągu brał udział w głównych i dodatkowych rolach europejskich filmów kryminalnych, horrorów i agentów, a następnie w serialach telewizyjnych i londyńskich teatrach, w których uczestniczyła m.in. podczas występów musicalu wokół Petera Pana i w teatrze Die Wildente.

We wrześniu 1974 roku poślubiła Jimmy'ego White'a. Na początku lat osiemdziesiątych zakończyła swoją karierę i wspinała się między Ameryką a Europą. Większość czasu spędziła na Malcie, gdzie jako gospodyni mówiła o sobie.

W 1985 roku zmarła na raka w rodzinnym Londynie w wieku 54 lat.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności