Wikibiopedia

 

Olivia d. Abo

Olivia Jane d.Abo (ur. 22 stycznia 1969 w Londynie) - brytyjska aktorka i piosenkarka.

Życie

Olivia d niebo ojciec Mike d nie Abo jest piosenkarz, piosenkarz i keyboarder, jej matka Maggie London modelka i aktorka. Aktorka Maryam d.Abo jest kuzynką jej ojca. Olivia d.Abo jest żoną producenta muzyki i piosenkarki Patricka Leonarda i matki syna urodzonego w 1996 roku.

D.Abo grał m.in. w Conan destruktor (1984) obok Arnold Schwarzenegger, w snach będzie prawdziwe (1986) obok Keanu Reeves, w Moon Trek (1989) obok Christian Slater i Martin Sheen i był w 2001 obok Roger Moore w śmierci Formuły. Wystąpiła również w wielu seriach telewizyjnych, takich jak cudowne lata i Criminal Intent. W statku kosmicznym Enterprise w następnym stuleciu z rzędu True Q (1992) grała rolę Amanda Rogers, córka dwóch Q. Jej głos był również słyszalny w kolekcji kreskówek Animatrix.

Za rolę w filmach "Exstase" (1984) i "Conan destruktor" w 1985 r. otrzymał złotą malinę w kategorii "Najgorsza nowa gwiazda," a także został nominowany do kategorii "Najgorsza aktorka boczna."

Śpiewała razem z Bon Jovi wersję piosenki Livin w wersji Prayer, którą można usłyszeć na albumie This Left Feels Right z 2003 roku. W 2004 roku opublikowała swój album muzyczny Turku (fińskie miasto, szwedzkie imię: Åbo).

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności