Wikibiopedia

 

Benjamin Alexander (narciarz alpejski)

Benjamin Alexander (* 8 maja 1983 w Wellingborough, Anglia) to były brytyjski DJ i pierwszy narciarz alpejski, który reprezentował Jamajkę na Igrzyskach Olimpijskich.

Życie

Benjamin Alexander urodził się w 1983 roku jako syn jamajskiego ojca i brytyjskiej matki w Wellingborough w Anglii. Otrzymał państwowe stypendium i uczęszczał do Wellingborough School, niezależnej szkoły w Northamptonshire. W wieku 17 lat Alexander rozpoczął karierę DJ-a. Rozpoczął studia fizyki w Imperial College w Londynie, zanim przeniósł się do University College London, aby studiować elektrotechnikę, którą ukończył w 2006 roku. Po studiach pracował w zarządzaniu majątkiem w Hongkongu.

Kariera narciarska

W 2016 roku Alexander został zaproszony jako DJ na wyjazd narciarski do Whistler w Kolumbii Brytyjskiej, gdzie po raz pierwszy miał styczność z górami. Alexander zaczął uprawiać narciarstwo zawodowo pod koniec 2019 roku, po tym jak wziął udział w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2018 roku jako widz i zauważył tylko trzech jamajskich sportowców reprezentujących ojczyznę jego taty. Jego ojciec wyemigrował do Wielkiej Brytanii w ramach pokolenia Windrush. Wiedząc, że nie zakwalifikuje się do brytyjskiej drużyny olimpijskiej, wystąpił o jamajski paszport. Standard olimpijski jest niższy dla krajów, które zwykle nie kwalifikują się do igrzysk.() Pierwszy oficjalny bieg Alexandra odbył się 9 stycznia 2020 roku, a 13 stycznia 2022 roku zakwalifikował się do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Według artykułów informacyjnych w Kronen Zeitung i La Repubblica bieg kwalifikacyjny mógł zostać zmanipulowany, aby pomóc niektórym uczestnikom w zakwalifikowaniu się.() W ramach przygotowań do igrzysk w 2022 roku Alexander odbywał od początku 2020 roku cotygodniowe rozmowy z mentorem, Dudleyem Stokesem, byłym jamajskim olimpijczykiem w bobsleju.() Alexander wystartował na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku w slalomie gigancie 13 lutego 2022 roku i zajął 46. i ostatnie miejsce.()

Linki sieciowe

Benjamin Alexander w bazie danych Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (angielski)

Benjamin Alexander w bazie danych Olympedia.org (angielski)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności