Wikibiopedia

 

Rafał Majewski

Rafał Majewski (ur. 19 czerwca 1991 w Płocku) - polski wokalista soulowy i popowy.

Kariera

X-Factor

W 2011 roku Rafał Majewski wziął udział w pierwszym polskim sezonie castingowego show X-Factor i zakwalifikował się jako jeden z 20 najlepszych uczestników programu telewizyjnego ze swoim coverem piosenki A Song for You Donny'ego Hathawaya. Kuba Wojewódzki, jeden z jurorów programu, określił go jako "sens tego programu". Wideo z jego występem obejrzano już ponad pół miliona razy w serwisie YouTube.

Debiutancki singiel

Pierwszy singiel Majewskiego, Inara Lyn, ukazał się we wrześniu 2012 roku. Muzykę skomponował kompozytor i pianista Stefan Gąsieniec, a tekst napisała Paulina Przybysz, znana z zespołu Sistars. Singiel Inara Lyn był grany w polskich i zagranicznych stacjach radiowych (m.in. w USA i Niemczech). Inara Lyn znalazła się również na płycie Smooth Jazz Cafe vol. 12 - popularnej składance muzycznej, która od lat ukazuje się w Polsce i którą promuje znany dziennikarz radiowy Marek Niedźwiecki. Piosenkę można znaleźć na płycie obok utworów takich gwiazd światowej muzyki jak Sting czy Paul McCartney. W listopadzie 2013 roku teledysk do Inara Lyn zgromadził już ponad 26 000 widzów w serwisie YouTube.

Album

Rafał Majewski pracuje obecnie nad swoim debiutanckim albumem, w którego tworzeniu zgodzili się wziąć udział światowej sławy muzycy - w tym Kwame Yeboah, gitarzysta Craiga Davida. Talent i muzyczna kreatywność Rafała zostały wielokrotnie docenione przez największe osobistości polskiej i międzynarodowej sceny muzycznej:

Dyskografia

Covery

2010 - Falling Slowly (z filmu "Once", reż. Glen Hansard & Markéta Irglová)

2011 - Just the Way You Are (Bruno Mars)

2011 - You Are So Beautiful (sł. Joe Cocker)

2012 - Let It Snow (Vaughn Monroe)

2012 - Broken Strings (James Morrison)

2013 - Diamonds (autor: Rihanna)

2014 - Loyal (autor: Chris Brown)

2014 - Home (Michael Bublé)

2015 - We Found Love (autor: Rihanna)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności