Wikibiopedia

 

Orlane Ahanda

Orlane Ahanda (ur. 20 listopada 1998 r. w Nantes, Francja) - francuska piłkarka ręczna, członkini reprezentacji Francji.

Kariera

W klubie

Ahanda rozpoczęła grę w piłkę ręczną w swoim rodzinnym mieście w ALPAC Nantes. W 2011 roku lewoskrzydłowa dołączyła do młodzieżowej sekcji klubu Nantes Atlantique Handball. W 2016 roku zdobyła mistrzostwo Francji z drużyną U-18 tego klubu. 30 września 2016 roku rozgrywająca rozegrała swój pierwszy mecz w pierwszej lidze przeciwko Brest Bretagne Handball. Po kontynuowaniu gry w pierwszej lidze, Ahanda podpisała swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Nantes Atlantique Handball w lutym 2020 roku. Wygrała Ligę Europejską EHF 2020/21 z Nantes, zdobywając dwie bramki przeciwko węgierskiej drużynie Siófok KC w finale.

W reprezentacji narodowej

Ahanda zajęła szóste miejsce w młodzieżowej reprezentacji Francji na Mistrzostwach Świata U-18 w 2016 roku, strzelając 13 bramek podczas turnieju. Ahanda zadebiutowała na arenie międzynarodowej w seniorskiej reprezentacji Francji przeciwko Czechom 6 października 2021 roku. Ahanda zastąpiła kontuzjowaną Laurę Flippes w składzie Francji podczas Mistrzostw Świata 2021 i zdobyła srebrny medal.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności