Wikibiopedia

 

Esther Abrami

Esther Abrami (ur. 16 października 1996 r. w Aix-en-Provence) jest francuską skrzypaczką, kompozytorką, producentką filmów internetowych i influencerką muzyki klasycznej.

Życie

Abrami uczęszczał do Konserwatorium Darius-Milhaud w Aix-en-Provence, które ukończył w 2010 roku. Następnie studiowała w Chetham's School of Music w Manchesterze. Od 2015 roku studiowała w Royal College of Music w Londynie. W 2016 roku ukończyła studia magisterskie w Birmingham Conservatoire.W 2022 roku wydała swój debiutancki album "Esther Abrami" w Sony Classical i wystąpiła jako wschodząca gwiazda w londyńskiej Royal Albert Hall, interpretując The Lark Ascending Ralpha Vaughana WilliamsaJest artystką rezydującą i partnerem kreatywnym English Symphony Orchestra z występami solowymi w programie koncertowym sezonu 2023/24, a także mentoringiem i nauczaniem w programie młodzieżowym orkiestry. W listopadzie 2023 r. wystąpiła z francuskim DJ-em i producentem muzycznym Woraklsem w Regency Ballroom (San Francisco), a 12 stycznia 2024 r. na Garosnow Festival w Les Angles i Luchon.Abrami gra na skrzypcach francuskiego lutnika Jean-Baptiste Vuillaume, które zostały jej udostępnione przez Beare's International Violin Society.

Nagrody

2017: Pierwsza nagroda w międzynarodowym konkursie Golden Classical Music Awards

2019: Wyróżnienie w konkursie Global Awards w kategorii "Social Media Superstar"

2021: Włączenie do serii "30 under 30 Classical Artists to Watch" przez Classic FM

Dyskografia

Albumy

Esther Abrami (Sony Classical; 2021)Cinéma. Z Orkiestrą Filharmonii Praskiej, dyrygent: Ben Palmer (Sony Classical; 2023)

EP

Esther Abrami and Her Ensemble (2022)

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności