Wikibiopedia

 

Michalina Diakow

Michalina Diakow (ur. 9 maja 1991 r.) jest polską sędzią piłkarską.

Pochodzi z Raczyc. W młodości początkowo grała w piłkę nożną w kobiecej drużynie Medyk Konin, a następnie uczęszczała na kursy sędziowskie i rozpoczęła karierę sędziowską z powodu kontuzji odniesionych w wieku 16 lat. Jej wzorem do naśladowania jest Monika Mularczyk. Jest członkiem konińskiej grupy sędziowskiej. Od 2012 roku sędziuje mecze polskiej Ekstraligi kobiet, a od 2019 roku znajduje się na liście sędziów FIFA, sędziując międzynarodowe mecze piłki nożnej. Należy do grupy sędziów UEFA pierwszej kategorii.

W czerwcu 2020 roku Diakow sędziowała finał Pucharu Polski w piłce nożnej kobiet 2019/20 pomiędzy Górnikiem Łęczna a Czarnymi Sosnowiec (1:0). Diakow sędziowała dwa mecze grupowe i jeden półfinał Mistrzostw Europy do lat 17 w Bośni i Hercegowinie w 2022 roku.

Diakov sędziowała również mecze w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń, eliminacjach do Mistrzostw Europy 2022 w Anglii (dwa mecze), eliminacjach do Mistrzostw Świata 2023 w Australii i Nowej Zelandii (dwa mecze) oraz mecze towarzyskie.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności