Wikibiopedia

 

Kacper Kujawiak

Kacper Kujawiak (ur. 2 maja 1994 w Głownie) - polski siatkarz plażowy.

Kariera

Kujawiak swój pierwszy turniej w FIVB World Tour rozegrał w 2012 roku podczas Mysłowice Open w parze z Alexem Andryszewskim. Następnie wygrał Mistrzostwa Świata U19 z Michałem Brylem w Larnace w polskim finale przeciwko parze Kaczmarek/Kaczmarek. Bryl/Kujawiak grali na Mistrzostwach Świata U21 w Halifax, ale zostali wyeliminowani przed czasem. W 2013 roku zajęli dziewiąte miejsce na Mistrzostwach Świata U21 w Umag. Na Mistrzostwach Europy U20 w Wilnie ponownie zagrali w finale przeciwko braciom Kaczmarek, który bracia wygrali. Na Mistrzostwach Świata U23 w Mysłowicach w 2014 roku Kujawiak rywalizował z Dawidem Popkiem i zajął 17. miejsce. Następnie Bryl/Kujawiak zostali mistrzami świata U21 w Larnace, pokonując w finale Rosjan Leschukow/Margijew. Na Grand Slamie w Starych Jabłonkach zajęli 25. miejsce, a na Mistrzostwach Europy U22 w Fethiye byli dziewiąci.

Bryl/Kujawiak rozpoczęli World Tour 2015 od piątego miejsca w Fuzhou Open. Na Mistrzostwach Europy 2015 w Klagenfurcie zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie po rundzie wstępnej. Następnie zajęli 13. miejsce w CEV Masters w Biel/Bienne. W Macedo de Cavaleiros wygrali Mistrzostwa Europy U22 w finale z francuskim Di Giantommaso/Thiercy. W World Tour 2016 zajęli trzy piąte miejsca w otwartych turniejach w Doha, Xiamen i Antalyi, a także trzecie miejsce w turnieju satelitarnym CEV w Baden. Kujawiak zajął czwarte miejsce w Klagenfurt Major w parze z Michałem Kądziołą, po czym zakończył swój ostatni międzynarodowy turniej z Brylem, Grand Slam w Long Beach, na piątym miejscu.

W 2017 roku stworzył nowy duet z dwukrotnym olimpijczykiem Mariuszem Prudlem. Wspólnie osiągnęli najlepsze wyniki, zajmując dziewiąte miejsce w czterogwiazdkowym turnieju World Tour w Rio de Janeiro i piąte miejsce w czterogwiazdkowym turnieju w Olsztynie. W 2018 roku jego partnerami byli Maciej Rudol i Mateusz Paszkowski.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności