Wikibiopedia

 

Jeremy Adler

Jeremy Adler (ur. 20 października 1947 w Londynie) - brytyjski poeta, profesor języka niemieckiego w King w Londynie. Od 2005 roku jest członkiem Niemieckiej Akademii Języków i Poezji.

Życie

Adler jest synem pisarza H. G. Adlera i rzeźbiarki Bettina Gross (1913. niedziela 1993).

Studiował w Queen Mary College w Londynie literaturę angielską i niemiecką (1977) w Claus Victor Bock na temat niemal magicznej atrakcji: Pokrewieństwa Goethe'a i chemia jego czasów. Bill Griffiths, Lawrence Upton, Dick Higgins i in. uczestniczył w British Poetry Revival w Londynie wokół Bob Cobbing Forum Writer. An Envelope Magazine of Visual Poetry jako książki artystyczne w samowydawnictwie Alphabox. Odpusty ojca i Franza Baermanna Steinera zostawił w niemieckim Archiwum Literackim Marbach i wydał utwory z jego spadku. Wraz z Rüdigerem Görnerem i Michaelem Krügerem opowiedział o niemieckojęzycznych wygnańcach w Londynie w imieniu Shoah, międzynarodowego kolegi Morphomata z Uniwersytetu w Kolonii. Adler był członkiem Colloquium Neue Poesie w Bielefeld, w roku akademickim 1985/1986 i ponownie w roku 20111/2012 Fellow w Kolegium Naukowym w Berlinie. W Niemczech Adler stał się znany z krytyki Bernharda Schlinksa Bestsellera Vorlesera. Wraz z odrzuceniem wydania mojej walki przez Instytut Historii Czasu Monachium-Berlin rozpoczął międzynarodową debatę. Jego poglądy i krytyka podsumowuje Adler w swojej książce "Całkowite zło" opublikowanej w 2018 roku i podzielonej przez Wolfganga Benza.Orler publicznie sprzeciwił się Brexicie i poparł los Zjednoczonego Królestwa w UE. W wywiadzie dla gazety Süddeutsche Zeitung skrytykował umowę UE z Turcją jako handel ludźmi i wezwał do utworzenia europejskiego urzędu ds. uchodźców.2022 orzeł opublikował swój Opus magnum Goethe: Wynalazek Nowoczesnego - biografię.

Utwory (wybór)

Poezja i książki artystyczne

Zdejmij. The Poetry Society, London 1973. 40 S.

Tarot. Pirate Press, Londyn 1975.

Amsterdam Quartet. Alphabox Press, Londyn 1976. 5 S.

The Wedding and Other Marriages. 1980.

Jeremy Adler, Bob Cobbing: Homage to Theocritus. Writers Forum, Londyn 1985.

Alfabet Electric. 1986. 2. Aufl. 1996, wydanie internetowe 1997.

Big Skies and Little Stones. Alphabox Press, c. 1987. 25 luźnych zmarszczek.

At the Edge of the World. 1995.

Książki symulacyjne

Jeremy Adler: Prawie magiczna atrakcja: rodzina Goethe'a i chemia jego czasów. Beck, Monachium 1987.

Jeremy Adler, Ulrich Ernst: tekst jako postać. Acta Humaniora, Weinheim 1987.

Jeremy Adler, Carol Tully (ur. ), H. G. Adler: O Franz Baermann Steiner, Brief an Chaim Rabin, Wallstein Göttingen 2006.

Jeremy Adler: gorzki chleb, H.G. Adler, Elias Canetti i Franz Baermann-Steiner na londyńskim wygnaniu, Wallstein Göttingen 2015.

Jeremy Adler: Zło absolutne: Do Nowej Dywizji Mojej Walki. Donat 2017.

Jeremy Adler: Goethe: Wynalazek Modern, biografia, C.H.Beck Monachium 2022.

Wydawca spadku Franza Baermanna Steinera

Jeremy Adler (Hg. ), Franz Baermann Steiner: Na upadku ścieżki: Zgromadzone wiersze. Wallstein, Göttingen 2000.

Jeremy Adler (Hg. ): From Prague Poet to Oxford Antropologist: Franz Baermann Steiner Celebrated. Iudicium, München 2003.

Jeremy Adler, Richard Fardon (ur. ), Franz Baermann Steiner: Cywilizacja i niebezpieczeństwo: Pisma naukowe. Wallstein, Göttingen 2008.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności