Wikibiopedia

 

Gustavo Franchin Schiavolin

Gustavo Franchin Schiavolin (ur. 19 lutego 1982 w Campinas), znany pod pseudonimem scenicznym Gustavo, to były brazylijski piłkarz.

Kariera

Gustavo rozpoczął swoją profesjonalną karierę w 1999 roku w klubie Guarani FC. Wkrótce miał okazję przenieść się do Europy, gdzie podpisał kontrakt z Levskim Sofia. Grał tam rzadko, ale został mistrzem Bułgarii w piłce nożnej. W styczniu 2003 roku został podpisany przez Dynamo Moskwa, ale i tam nie zdołał się wybić, zaliczając tylko osiem występów.

Następnie we wrześniu 2003 roku wrócił do Brazylii. Najpierw grał dla Goiás EC, zanim w grudniu przeniósł się do AA Ponte Preta. W 2005 roku grał dla Clube de Regatas Brasil w Maceió, stan Alagoas. Od stycznia do grudnia 2006 roku grał dla Paraná Clube, gdzie zdobył mistrzostwo stanu Parana.

W przerwie zimowej sezonu 2006/07 Gustavo przeniósł się do FC Schalke 04, jednak nie pojawił się na rozpoczęciu treningów i odmówił gry dla tego klubu w przyszłości. Podpisał kontrakt z Desportivo Brasil, którego modelem biznesowym jest wypożyczanie zawodników. W kwietniu 2007 roku został wprowadzony do brazylijskiego pierwszoligowego klubu Palmeiras São Paulo jako nowy podpis na wypożyczeniu. Sprawa ta wywołała kontrowersje prawne. W 2008 roku zdobył z Palmeiras mistrzostwo stanu São Paulo.

Na początku 2009 roku trafił na wypożyczenie do Cruzeiro Belo Horizonte, z którym w 2009 roku zdobył mistrzostwo stanu Minas Gerais. W lipcu 2010 roku podpisał umowę na wypożyczenie z US Lecce, klub otrzymał również opcję kupna. Opcja nie została wykorzystana i Gustavo wrócił do Brazylii, gdzie w 2011 roku dołączył do Botafogo FR, a w 2012 do Portuguesy. Następnie w 2013 roku został wypożyczony do chińskiego Qingdao Jonoon.

Pod koniec roku wygasł jego kontrakt z Desportivo Brasil i Gustavo odszedł na drugi transfer do Paraná Clube. W tym samym roku kupili go wyżej notowani lokalni rywale Athletico Paranaense. Po tym jak Parana była gospodarzem mistrzostw stanowych w 2015 roku, przeniósł się do EC Bahia, gdzie pozostał do końca 2016 roku. Gustavo rok 2017 spędził w Avaí FC, gdzie w tym samym roku zakończył swoją aktywną karierę.

Sukcesy

Levski Sofia

Parwa liga: 2001/02Parwa

Mistrzostwo stanu Parana: 2006Palmeiras

Mistrzostwa stanu São Paulo: 2008Cruzeiro

Mistrzostwa stanu Minas Gerais: 2009 r.

Pokrewne

Antônio Carlos dos Santos Aguiar

Renato de Araújo Chaves Júnior

Zézé

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności