Wikibiopedia

 

George Addy

George William Addy (ur. 25 kwietnia 1891 w Carlton, zm. 24 listopada 1971 w Ferry Fryston) - angielski piłkarz.

Kariera

Addy służył w Royal Welsh Fusiliers podczas I wojny światowej i zdobył tytuł Carltona Victorii w Nelson League, lokalnej lidze z drużynami z South Yorkshire. W lipcu 1919 został zabrany przez Percy'ego Santa do pobliskiego drugiego dywizjarza FC Barnsley. Addy nosiła ksywkę "Yip-i Addy" w Barnsley. Po odejściu kapitana drużyny Franka Barsona do Aston Villa pod koniec października 1919 roku Addy zagrał w meczu z Hrabstwem Stockport na pozycji biegacza. O sukcesie Addy'ego w remisie beztorowym napisał jeden z korespondentów: Addy, młody rezerwowy gracz awansowany na ważną pozycję, ciężko pracował, ale brakowało mu umiejętności i wyczucia byłego kapitana Barnsleya [Barsona], a w rezultacie napastnicy często znaleźli się niezręcznie na piłce. W trakcie następnego sezonu, jego jedynym występem dla Barnsleya był Jack Gittins.

W sezonie 1920/21, podobnie jak jego dwaj koledzy z drużyny Vic Whitham i George Dobson, zostali zobowiązani przez Norwich City jako poprzedni klub Southern League jako część nowo utworzonej Ligi Trzeciej. Addy uczestniczył w pierwszym meczu piłki nożnej klubu, 1:1, remisie przeciwko Plymouthowi Argyle'owi; w sezonie rywalizował w sumie 27 meczów, rywalizując z Georgem Pompey wi-kinsonem i Harrym Hopewellem o trzy miejsca startowe. Z pięcioma turniejami, z których dwa zostały ukarane, pojechał do George'a Traversa (14 bramek) i Bob Dennisona (6) trzeci najlepszy strzelca jego drużyny i był regularnie tak podkreślany w raportach z meczu, w tym przeciwko Crystal Palace (wrześniowe gry) i Grimsby'emu Townowi (w grach Capital). W następnym sezonie oprócz Martina i Wilkinsona, dwa nowe wejścia Charlesa Bradbrooka i Sida Scotta były preferowane, dzięki czemu Addy miała tylko cztery sezony przed opuszczeniem klubu.

W sierpniu 1923 roku pojawił się w sezonowym meczu FC Wombwell, w którym uczestniczyli byli gracze Barnsley Willie Low i Jimmy Retford. Podkreślono przy tym szczególnie silną parę podnośników z zewnątrz Addy. Na początku sezonu kapitan drużyny w Midland League, został we wrześniu wyparty z drużyny przez Williama Sykesa, a następnie grał z rezerwą w Yorkshire League.Addy zarabiał na utrzymanie po swoim profilu jako Hauer (Colliery Underground Face Worker) w górnictwie.

Zobacz również

Copyright © Wikibiopedia | Polityka prywatności